Udostępnij
Tweetnij

Pokemon Go z ponad 200 mln dolarów po miesiącu

Niantic z pewnością może mieć powody do zadowolenia. Gra Pokemon Go w jeden miesiąc od premiery wygenerowała ponad 200 mln dolarów przychodu!

Niantic z pewnością może mieć powody do zadowolenia. Gra Pokemon Go w jeden miesiąc od premiery wygenerowała ponad 200 mln dolarów przychodu!

pokemon go

Niantic udowodniło innym deweloperom gier, jak się tworzy tytuły na smartfony. Pokemon Go zawładnął graczami i ci w zaledwie jeden miesiąc od premiery wydali wewnątrz aplikacji ponad 200 mln dolarów. Poprzednim rekordzistą był Clash Royale, który w miesiąc zarobił około 100 mln dolarów.

Pokemon Go przychody

Pokemon Go debiutowało na początku lipca i gra cały czas etapami wprowadzana jest na kolejne rynki. Odbywa się to dosyć wolno, co wynika z faktu nieprzeciążania serwerów, które i tak są już oblegane. W zeszłym tygodniu Pokemon Go wprowadzono na terenie 15 krajów azjatyckich.

Gra jest darmowa, ale zawiera ofertę transakcji wewnątrz aplikacji i dostępne przedmioty oferowane są (w Polsce w wersji na Androida) w cenach od 4,89 zł do 479,99 zł za sztukę. Wewnątrz gry można nabyć przedmioty wabiące pokemony czy Poke Balls. Zdaje się, że nieprędko doczekamy się kolejnej gry mobilnej, która w tak krótkim czasie wygeneruje tak wielką kwotę przychodu.

źródło: sensor tower

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij