Pokemon Go: gracze przeszli łącznie ponad 8,7 mld km

Dritone, 2016-12-21 16:08
0

Niantic pochwaliło się na własnym kanale w YouTube nowymi statystkami dotyczącymi gry Pokemon Go. Gracze przeszli do dnia 7 grudnia łącznie już aż 8,7 mld kilometrów. To znacznie więcej niż odległość dzieląca nas od Plutona. Gracze jednak się nie zatrzymują i cały czas podążają do przodu w poszukiwaniu kolejnych stworków.

Niantic na własnym kanale opublikowało wideo, na którym podano informacje o kilometrach pokonanych łącznie przez wszystkie osoby grające w Pokemon Go od dnia premiery. Do dnia 7 grudnia naliczono aż 8,7 mld kilometrów i aż 88 mld złapanych pokemonów. To naprawdę wiele. Wcześniej, bo 7 września przekroczono barierę 4,6 mld kilometrów, a to odległość dzieląca Ziemię od Neptuna.

Statystyki opublikowane przez Pokemon Go dają jasno do zrozumienia, że ilość graczy spada. Największe zainteresowanie grą miało miejsce latem. Nic więc dziwnego, że na początku września przekroczono barierę 4,6 mld kilometrów. Na osiągnięcie kolejnych 4 mld kilometrów potrzeba było kolejnych trzech miesięcy, a więc grających jest coraz mniej.

Nie zmienia to faktu, że Pokemon Go nadal cieszy się dużym zainteresowaniem. Liczba osób grających, choć mniejsza niż latem, nadal nie jest mała. Niantic co jakiś czas stara się dokładać nową zawartość do gry, aby zatrzymać w niej graczy. Niedawna aktualizacja wniosła na pokład nowe pokemony, choć nie 2. generacji, na które czeka wiele osób.

źródło: Niantic

Gry cyfrowe w sklepie gram.pl
The following two tabs change content below.

Dritone

Redaktor prowadzący
Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.
Gry na tablety · · · · · · · ·