Pokemon Go wpływa na aktywność fizyczną, ale nie na długo (wideo)

Katarzyna Dąbkowska, 2016-12-15 12:54
0

Badacze z Uniwersytetu Harvarda udowodnili, że Pokemon Go zwiększa aktywność fizyczną wśród graczy. Użytkownicy spacerują średnio o 11 minut dłużej niż ci posiadacze smartfonów, którzy gry jeszcze nie pobrali. Niestety, efekty są krótkotrwałe i po kilku tygodniach liczba wykonywanych przez gracza kroków wraca do normy.

Pokemon Go wymaga od graczy, aby wychodzili domu i łapali stworki w terenie. Nie jest to łatwe zadanie szczególnie teraz, gdy za oknem plucha i zimny wiatr. Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda z Katherine Howe na czele potwierdzili, że gra wzmaga aktywność fizyczną użytkowników w ciągu dnia, jednak taki stan nie trwa długo.

W badaniu wzięło udział 560 grających w Pokemon Go (takich, którzy osiągnęli przynajmniej 5 poziom w grze) oraz 622 użytkowników, którzy nigdy nie pobrali wspomnianej produkcji. Wszyscy byli w wieku od 18 do 35 lat. Efekty były ciekawe – badano liczbę kroków przed pobraniem gry i po jej zainstalowaniu na smartfonach użytkowników. Zainstalowano także specjalny licznik kroków, który pozwalał dokładniej zbadać całą sytuację.

Grający w Pokemon Go wędrują o 11 min dłużej od zwykłych użytkowników

Z badań wynikało, że normalny użytkownik wykonywał pomiędzy 4126 a 4526 kroków dziennie przed pobraniem gry na telefon. Jednak po zainstalowaniu Pokemon Go liczba kroków gwałtownie wzrosła – o średnio 955 dziennie, co stanowi około 11 minut spacerowania w ciągu 24 godzin. Niestety, efekty były krótkotrwałe. Po 6 tygodniach od pobrania gry liczba kroków użytkowników wracała do normy.

Przypomnijmy, że teraz liczba kroków stałych użytkowników może się zwiększyć. Wszystko dzięki najnowszej aktualizacji, jaką Niantic wprowadziło do gry w ten poniedziałek. Teraz z wykluwanych jajek może wyjść jeden z Pokemonów-dzieci, takich jak Pichu czy Magby. Aby jajko się otworzyło, musimy przejść 2, 5 lub 10 kilometrów (w zależności od rodzaju Pokemona).

Źródło: BMJ

Gry cyfrowe w sklepie gram.pl
The following two tabs change content below.

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.