Udostępnij
Tweetnij

Pokemon Go – Pokemon-towarzysz już oficjalnie

Ostatnio pojawiła się informacja, że w Pokemon Go zostanie dodana opcja Pokemona-towarzysza. Teraz Niantic potwierdza plotki.

Ostatnio pojawiła się informacja, że w Pokemon Go zostanie dodana opcja Pokemona-towarzysza. Teraz Niantic potwierdza plotki.

Ostatnio informowaliśmy, że z kodu źródłowego aplikacji wynikało, iż niedługo gra może doczekać się sporej aktualizacji, w ramach której użytkownik będzie mógł ustawić swojego towarzysza. Plotki okazały się prawdziwe. Firma Niantic właśnie zapowiedziała, że w grze pojawi się opcja o nazwie Buddy Pokemon.

Jak wnioskowaliśmy wcześniej, miałoby to działać na tej zasadzie, że wybieralibyśmy sobie Pokemona, który miałby z nami krążyć po świecie. Podobnie jak to było w przypadku Asha i Pikachu w słynnym serialu animowanym. Twórcy gry zapowiedzieli, że będziemy otrzymywać bonusy w ramach posiadanego zwierzaka. Będą to wspomniane cukierki, które będą pomagały nam później w ewolucji Pokemonów. Takie rozwiązanie pomoże zatem tym, którzy będą chcieli odblokować ewolucje kolejnych, rzadkich stworków. Wystarczy przy tym po prostu chodzić z włączoną aplikacją, jak to robimy przykładowo podczas przygotowania jaj do wyklucia.

pokemon go towarzysz

Taki Pokemon-towarzysz będzie pojawiał się przy naszym boku w naszym profilu oraz przy naszym awatarze na mapie. Nie będzie jednak animowany, więc nie zobaczymy go przy naszym boku na planszy.

Kiedy wspomniana opcja będzie dostępna w Pokemon Go? Tego jeszcze nie wiadomo, jednak twórcy zapowiadają, że aktualizacja już wkrótce powinna się pojawić.

Pokemon Go to bardzo popularna gra. Pojawiła się zaledwie dwa miesiące temu, ale już zdążyła zarobić ładną sumkę. Tak podaje przynajmniej serwis Sensortower, który obliczył, że od premiery Pokemon Go zarobiło w sumie 440 milionów dolarów.

Źródło: PokemonGoLive

Gry cyfrowe w sklepie gram.pl

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij