Udostępnij
Tweetnij

Tylko u nas: Trent Oster o Baldur’s Gate Enhanced Edition i odświeżonym Icewind Dale!

Trent Oster to ojciec serii Baldur’s Gate Enhanced Edition. To właśnie w jego głowie zrodził się pomysł przeniesienia gier na urządzenia mobilne. Udało nam się wypytać go nie tylko o BGEE, ale również o Icewind Dale: Enhanced Edition, którego premiery spodziewamy się w listopadzie.

trent
Trent Oster

Trent Oster to ojciec serii Baldur’s Gate Enhanced Edition. To właśnie w jego głowie zrodził się pomysł przeniesienia gier na urządzenia mobilne. Udało nam się wypytać go nie tylko o BGEE, ale również o Icewind Dale: Enhanced Edition, którego premiery spodziewamy się już w listopadzie.

Przeczytaj koniecznie >> Więcej o grach na tablety

Dawid Długosz: Jak powstał pomysł przeniesienia gry Baldur’s Gate na urządzenia z ekranami dotykowymi?

Tren Oster: kiedy pierwszy raz wziąłem do ręki iPada, to pierwszymi słowami, które nasunęły mi się na myśl były: Baldur’s Gate musiałoby być na tym niesamowite. Następnie z moim partnerem w interesach – Cameronem postanowiliśmy porozmawiać o tym co byłoby potrzebne oraz ile pracy należałoby włożyć, aby przenieść grę. Potem podjęliśmy decyzję, aby to zrobić. Sfinalizowanie odpowiedniej umowy biznesowej zajęło niemal rok, ale w końcu udało nam się dopiąć celu.

DD: Czy to był dobry pomysł? Gra spotkała się z lepszym przyjęciem niż na komputerach PC lub Mac?

TO: Baldur’s Gate: Enhanced Edition okazało się być dla nas wielkim sukcesem. Sprzedaż gry na tabletach była bardzo duża, zwłaszcza w przedziale droższych urządzeń. Oczywiście komputery pozostają główną platformą dla Baldur’s Gate i gra cały czas nieźle się tam sprzedaje, ale jej przeniesienie na tablety było dobrym i opłacalnym ruchem.

DD: Kiedy możemy spodziewać się drugiej części Baldur’s Gate Enhanced Edition na urządzeniach z Androidem?

TO: Pierwsza część Baldur’s Gate: Enhanced Edition jest dostępna na urządzeniach z Androidem już od jakiegoś czasu. Tytuł sprzedaje się w sklepie Google Play naprawdę nieźle. Obecnie przygotowujemy się do premiery Icewind Dale: Enhanced Edition, która odbędzie się już w przyszłym miesiącu. Niedługo po tym mamy w planach udostępnienie w sklepie Google Play gry Baldur’s Gate II: Enhanced Edition. Jeśli jesteście fanami gier fabularnych oraz Androida, to będzie to dla was dobry czas.

DD: Teraz czekamy na Icewind Dale Enhanced Edition. Kiedy odbędzie się premiera gry i czy możesz powiedzieć o IwDEE coś więcej?

TO: Naszym planem jest wprowadzenie gry na wszystkie możliwe platformy w jak najkrótszym czasie. Biorąc jednak pod uwagę procedury Apple może to być pewnym wyzwaniem. Niemniej, zakładamy, że Icewind Dale: Enhanced Edition trafi na wszystkie z planowanych platform już w przyszłym miesiącu.

DD: Co z Planescape Torment? Czy macie w planach wariant Enhanced Edition tej gry?

TO: Cały czas rozglądamy się za kolejnymi projektami i mamy sporo fanów Planescape Torment w naszym biurze. Niestety, na chwilę obecną nie mamy żadnych konkretnych planów związanych z wersją Enhanced Edition gry Planescape Torment.

Trent Oster jest obecnie dyrektorem takich projektów jak Baldur’s Gate Enhanced Edition w Beamdog, gdzie zajmuje się także marketingiem i rozwojem biznesu. Wcześniej współtworzył BioWare oraz był właścicielem PYROTEK Games Studios. To on odpowiada za sukces takich gier, jak Baldur’s Gate i MDK2. Miał również duży udział przy pracach związanych z Neverwinter Nights.

Oficjalnej premiery Icewind Dale: Enhanced Edition spodziewamy się w przyszłym miesiącu. Gra doczeka się wielu udoskonaleń oraz ulepszeń względem pierwowzoru i będzie zawierać dodatkowe elementy. Nasze recenzje Baldur’s Gate Enhanced Edition (obu części) na iPada znajdziecie tutaj i tu.

Rozmawiał: Dawid Długosz

Grasz na tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Gry cyfrowe w sklepie gram.pl

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij