Udostępnij
Tweetnij

VSCO Cam – poznajemy możliwości płatnych presetów

Poprzednie części naszej serii poradników i graficznego przeglądu oprogramowania, mającego na celu ustalenie użyteczności poszczególnych nakładek, stanowiły jedynie wprowadzanie do programu VSCO Cam. W dzisiejszej części zapoznamy się z kolejnymi, już płatnymi dodatkami.

Poprzednie części naszej serii poradników i graficznego przeglądu oprogramowania, mającego na celu ustalenie użyteczności poszczególnych nakładek, stanowiły jedynie wprowadzanie do programu VSCO Cam. W dzisiejszej części zapoznamy się z kolejnymi, już płatnymi dodatkami.

Seria ta jest szczególnie skierowana do osób, które nigdy nie miały z tą aplikacją styczności ze względu dostępności dla ich systemów, bądź dla tych, które z innych powodów do tej pory nie zdecydowały się na jej instalację na własnym urządzeniu mobilnym. Poznaliśmy jej zawartość, od ustawień samego programu, po narzędzia do edycji fotografii, podstawowy zestaw efektów oraz darmowe paczki dostępne w wewnętrznym sklepie.

Jak już z pewnością zdążyliście sami zauważać po zapoznaniu się z poprzednimi częściami, nie trzeba wydać ani jednego grosza, by w pełni korzystać z programu i cieszyć się jego możliwościami. Darmowe funkcje i dodatki, stanowią w pełni funkcjonalny zestaw do edycji zdjęć dla amatorów fotografii mobilnej, ale również dla tych bardziej zaawansowanych użytkowników.

vsco-filters_cr_cr
Dziś przyjdziemy do pakietów presetów, które dostępne są wyłącznie odpłatnie i skupimy się na zawartości jednego z nich. Zacznijmy od odnalezienia zakładki sklepu, „Store”. Po przejściu do wskazanej rozwinie się cała lista dostępnych kolekcji presetów. Utrzymując porządek, zaczniemy od pierwszego, największego i jednocześnie najdroższego, kompletu nakładek. Limited Edition Collection, bo tak się nazywa, składa się z szesnastu paczek, zawierających łącznie czterdzieści osiem różnych efektów, w tym aż trzydzieści osiem wcześniej niedostępnych dla nas, w cenie sześciu dolarów i dziewięćdziesięciu dziewięciu centów, czyli nieco ponad dwadzieścia siedem złotych. W przeszłości cena wielokrotnie ulegała zmianie, w zależności od obowiązującej promocji. Rozbudowuje to nasz początkowy zbiór do naprawdę pokaźnych rozmiarów.

LEC

Podstawowy zestaw, dla przypomnienia, zawiera presety: B1, B5, C1, F2, G3, M3, M5, P5, T1 oraz X1.

Po doinstalowaniu darmowych składników ze sklepu rozszerza się o dodatkowe efekty, oznaczone kolejno jako: KK1, KK2, HB1, HB2, A4, A5, A6, LV1, LV2, LV3, SE1, SE2 oraz SE3.

Wystarczy uzupełnić już posiadane zasoby o Limited Edition Collection, by nasza rolka zyskała imponujący ciąg nowych nakładek, czyli: B2, B3, B4, B6, C2, C3, F1, F3, G1, G2, K1, K2, K3, M1, M2, M4, M6, P1, P2, P3, P4, P6, P7, P8, P9, S1, S2, S3, S4, S5, S6, T2, T3, X2, X3, X4, X5 i X6.

sklep2Poniżej prześledzimy po kolei wszystkie z szesnastu paczek filtrów. Autorzy dodają własny opis oraz propozycje co do typu fotografii, dla których są one przeznaczone, jednak ich sugestie są jedynie możliwością, a ostateczny sposób użycia i efekt, zależy wyłącznie od naszej wyobraźni. Jak zwykle, podstawowa fotografia, która jest wolna od edycji:

PODST
B1-B3 (BLACK & WHITE CLASSIC)

b1-3
B4-B6 (BLACK & WHITE MOODY)

b4-6
C1-C3 (VIBRANT CLASSIC)

c1-3
F1-F3 (MELLOW/FADE)

f1-3
G1-G3 (PORTRAITS)

g1-3
K1-K3 (ANALOG CLASSIC)

k1-3
M1-M3 (MOOD: UNDEREXPOSED)

m1-3
M4-M6 (MOOD: SUBTLE FADE)

m4-6
P1-P3 (INSTANT + WARM)

p1-3
P4-P6 (INSTANT + COOL)

p4-6
P7-P9 (INSTANT CLASSIC)

p7-9
S1-S3 (BRIGHT + CLEAN)

s1-3
S4-S6 (BRIGHT + WARM)

s4-6
T1-T3 (FADE & MOODY)

t1-3
X1-X3 (BLACK & WHITE HEAVY FADE)

x1-3
X4-X6 (BLACK & WHITE LIGHT TONE)

x4-6Sama z tej kolekcji używam głównie wybranych akcji z serii B, K, P oraz S, jednak mając na uwadze różne typy fotografii oraz osobiste preferencje każdego użytkownika programu, pozostawiam do wglądu możliwości, a tym samym szansę na indywidualną ocenę użyteczności każdego jej składnika. Przy okazji zachęcamy do lektury kolejnego poradnika, gdzie skupimy się na kolejnych funkcjach aplikacji VSCO Cam. Zapraszamy do lektury w przyszłym tygodniu.

Dziecko i tablet. Co o tym sądzicie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Ewa Suwińska

Entuzjastka fotografii, spełniająca swą pasję w sieci.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij