Udostępnij
Tweetnij

Ipsos dla Huawei: Polacy źle chronią oczy przed komputerem w czasie pandemii

Huawei udostępniło wyniki badań przeprowadzonych przez Ipsos. Wynika z nich, że Polacy w trakcie pandemii źle dbają o oczy w trakcie pracy z komputerem. Można to robić zdecydowanie lepiej.

Pandemia zmieniła to, jak żyjemy. Nowe badanie Ipsos przygotowane dla Huawei ujawnia nawyki rodaków związane z komputerami. Niemal połowa Polaków zgłosiła, że czas przebywania przed ekranem w trakcie pandemii zwiększył się aż o 3 godziny lub więcej. 70 proc. z tych osób twierdzi, że to spowodowało pogorszenie ich wzroku.

Badanie Ipsos wykazało również, że aż 43 proc. rodaków nie podjęło działań związanych z ochroną oczu. Tutaj wymieniane są różne dolegliwości i są to zmęczenie oczu (62 proc.), pogorszenie ostrości widzenia (40 proc.), łzawienie i pieczenie (40 proc.) oraz suchość oka (39 proc.). 20 proc. ankietowanych mówk o pogłębieniu już istniejącej wady wzroku.

komputer pandemia Ipsos Huawei pandemia

Polacy starają się także walczyć z problemami związanymi z dłuższym przebywaniem przed komputerem w trakcie pandemii. Robi to 57 proc. badanych. Ci wykonują następujące czynności: robienie przerw w pracy (67 proc.), wyjście na spacer na zewnątrz (61 proc.), nawilżanie oczu kroplami (58 proc.) i odpoczywanie z zamkniętymi oczami (54 proc.). 22 proc. ankietowanych wskazało też na ćwiczenia wzmacniające oczy. Robi to jednak tylko nieco ponad 1/5 respondentów.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla mobilnego Chrome

źródło: komunikat prasowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij