Udostępnij
Tweetnij

Poczta Polska nawiązuje współpracę ze sklepami Żabka i Freshmarket

Poczta Polska już od jakiegoś czasu oferuje odbiór przesyłek w kioskach RUCH-u oraz na stacjach PKN Orlen. Niedługo lista takich punktów rozszerzy się o kolejne 4700. Wszystko dzięki nowej umowie, którą Poczta podpisała z sieciami sklepów Żabka oraz Freshmarket. Start usługi już niedługo, bo już w połowie listopada.

Poczta Polska już od jakiegoś czasu oferuje odbiór przesyłek w kioskach RUCH-u oraz na stacjach PKN Orlen. Niedługo lista takich punktów rozszerzy się o kolejne 4700. Wszystko dzięki nowej umowie, którą Poczta podpisała z sieciami sklepów Żabka oraz Freshmarket. Start usługi już niedługo, bo już w połowie listopada.

poczta polska

Poczta Polska już od jakiegoś czasu próbuje walczyć z konkurencją. Teraz zapowiedziała, że nawiązuje współpracę z sieciami Żabka i Freshmarket. Wkrótce zatem będziemy mogli odbierać paczki właśnie ze wspomnianych sklepów.

Na nową opcję nie będziemy musieli długo czekać, bo wystartuje już za kilka dni, od 15 listopada. Niestety, na początku nie wszystkie sklepy będą działały w ramach umowy. Jak powiadomiła Poczta Polska, na początek paczki będą trafiały do 470 sklepów znajdujących się na terenie Mazowsza. Niedługo jednak lista będzie stopniowo rozszerzana i w końcu obejmie wszystkie lokale, których aktualnie jest łącznie 4700. jeśli plan się powiedzie, niedługo będziemy mogli odbierać paczki w 11 tys. różnych punktach.

Poczta Polska stawia się konkurencji?

Przyjęta w tym roku strategia rozwoju Poczty Polskiej zakłada w ciągu pięciu lat podwojenie przychodów z obszaru kuriersko-paczkowego. Prognozujemy wzrost naszych usług kurierskich na poziomie 15–20 proc. wobec 10-proc. zwyżek prognozowanych dla rodzimego rynku. Dzięki współpracy z liderem sektora convenience – sieciami sklepów Żabka i Freshmarket – zyskujemy na rynku przeszło 4700 punktów odbioru w atrakcyjnych dla Klientów lokalizacjach, otwartych od 6.00 do 23.00. To duże udogodnienie dla naszych klientów tym bardziej, że sklepy Żabka i Freshmarket są zazwyczaj bardzo dobrze zlokalizowane, co dodatkowo przyspieszy proces odbioru paczki – powiedział Grzegorz Kurdziel, członek zarządu Poczty Polskiej ds. sprzedaży.

Klienci Poczty będą z pewnością zadowoleni z takiego obrotu spraw. Kolejki na poczcie powodują, że cześć z odbierających paczki niechętnie się tam udaje. Dodatkowym, wielkim plusem wspomnianych sklepów jest to, że są one otwarte również w soboty i niedziele od 6:00 do 23:00. Oznacza to, iż nie będziemy musieli się spieszyć i biec z pracy na pocztę.

Źródło: Poczta Polska

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij