Udostępnij
Tweetnij

Play zapowiada więcej stacji w sieci 4G LTE ULTRA

Operator Play zapowiedział, że ma zamiar rozbudowywać nowoczesną sieć 4G LTE ULTRA w Polsce. Ma to poprawić przepustowość sieci, a także zasięg w terenach nisko zurbanizowanych czy w budynkach w miastach.

Operator Play zapowiedział, że ma zamiar rozbudowywać nowoczesną sieć 4G LTE ULTRA w Polsce. Ma to poprawić przepustowość sieci, a także zasięg w terenach nisko zurbanizowanych czy w budynkach w miastach.

Firma Play poinformowała właśnie, że uruchomiła nowe stacje LTE działające na czterech częstotliwościach: 800, 1800, 2100 i 2600 MHz. Oznacza to, że już ponad 1500 stacji obsługuje pasma pozyskane w ramach ostatniego postępowania aukcyjnego – 800 i 2600 MHz.

Co więcej, Play planuje uruchomienie nowych stacji. Jakie korzyści płyną z takiego obrotu spraw? Przede wszystkim użytkownicy korzystający z usług operatora mogą liczyć na lepszą przepustowość sieci, a także na lepszy zasięg na terenach nisko zurbanizowanych oraz wewnątrz budynków i zwiększenie prędkości transmisji danych.

antena T-Mobile Play Plus Orange

Według szacunków operatora w zasięgu sieci 4G LTE w Play jest ponad 89,2% populacji, a do 73,3% populacji dociera zasięg 4G LTE Ultra. Aktualnie rozbudowa skupiona jest na miejscowościach wypoczynkowych. W przypadku miejscowości nadmorskich jest to Trójmiasto, Świnoujście, Międzyzdroje, Rewal, Kołobrzeg, Ustronie Morskie, Mielno, Dąbki, Ustka, Łeba, Jastrzębia Góra, Władysławowo, Kuźnica, Jastarnia, Jurata, Hel, Stegna czy Krynica Morska. W miejscowościach w górach są to między innymi Zakopane, Krynica Zdrój czy Ustrzyki Dolne. Sieć 4G LTE ULTRA dostępna jest też w wielu miejscowościach na Warmii i Mazurach, np. w Olsztynie, Ostródzie, Iławie, Morągu, Nidzicy, Szczytnie, Mrągowie, Piszu, Giżycku, Węgorzewie, Ełku, Kętrzynie i Olecku.

Źródło: Play

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij