Udostępnij
Tweetnij

Znamy emoji do Unicode 9. Nowe obrazki w Facebook Messenger

Konsorcjum Unicode ujawniło 72 nowe emoji, jakie pojawią się w Unicode 9. Pojawiło się również 1500 nowych obrazków w aplikacji Facebook Messenger.

Konsorcjum Unicode ujawniło 72 nowe emoji, jakie pojawią się w Unicode 9. Pojawiło się również 1500 nowych obrazków w aplikacji Facebook Messenger.

emoji unicode 9

Konsorcjum Unicode poinformowało, że jeszcze w czerwcu zaakceptuje 72 z 77 zaproponowanych emoji. Wiemy już, że możemy spodziewać się Pinokia, którego wyślemy komuś, kiedy nas oszukuje. Pojawi się także kowboj, facepalm, klaun, kobieta w ciąży, a także goryl, orzeł, kaczka, uścisk dłoni czy żółwik. Prezerwatywa natomiast, o którą walczył Durex, ponownie została odrzucona.

Chwilowo nie wiadomo, jak dokładnie będą wyglądały wspomniane ikony. Obrazek, który możecie zobaczyć w naszej wiadomości jest jedynie modelem stworzonym na podstawie zaakceptowanych przez konsorcjum obrazków. Ich ostateczny wygląd może się zupełnie różnić. Mogą zmienić się również ich nazwy. Nowe emoji zostaną przedstawione w czerwcu, ale ich pojawienie się na naszych urządzeniach mobilnych związane będzie z aktualizacją, na którą będziemy musieli poczekać.

Emoji messenger

To jednak nie koniec na dziś. Jeśli jeszcze nie sięgaliście po smartfona i nie przeglądaliście wiadomości z pomocą aplikacji Messenger, to raczej jeszcze nie zauważyliście, że pojawiły się tam nowe emoji. I to całkiem spora gromadka, bo łącznie jest ich około 1500. Facebook pozwoli nam od dziś nie tylko na wybranie nowego obrazka, ale również na chociażby zmianę koloru skóry, jeśli dana ikona przedstawia człowieka. Nowe obrazki będą wyglądały tak samo na wszystkich urządzeniach, nieważne do kogo je wyślemy. Aby zobaczyć nowe emoji, nie trzeba aktualizować aplikacji. Wystarczy dotknąć ikonę z 4 niebieskimi buźkami.

Źródło: Konsorcjum Unicode, AndroidAuthority

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij