Udostępnij
Tweetnij

Mozilla udostępnia Firefox OS 2.5. Możesz go wypróbować na Androidzie!

Mozilla udostępniła poglądową wersję systemu Firefox OS z numerem 2.5, w której dodano m.in. wsparcie dla rozszerzeń. Co ciekawe, oprogramowanie można testować na smartfonach z Androidem!

Firefox OS

Mozilla udostępniła poglądową wersję systemu Firefox OS z numerem 2.5, w której dodano m.in. wsparcie dla rozszerzeń. Co ciekawe, oprogramowanie można testować także na smartfonach z Androidem!

Firefox OS 2.5 Developer Preview to najnowsza odsłona mobilnego systemu Mozilli, nad którym prace trwają od kilku lat. W najnowszej odsłonie oprogramowania warto wymienić wsparcie dla rozszerzeń, udoskonalony mechanizm ochrony przed śledzeniem, który niedawno pojawił się w przeglądarce fundacji oraz możliwość przypinania stron internetowych do ekranu startowego, w postaci ikonek.

Co ciekawe, Mozilla zdecydowała się tym razem na udostępnienie Firefoksa OS także w postaci pakietu APK, który można łatwo zainstalować na dowolnym smartfonie z Androidem. Oczywiście, w ten sposób nie otrzymamy pełnoprawnego systemu, a coś co bardziej będzie przypominać launchera aplikacji. Niemniej, w ten sposób można zapoznać się z systemem i przy okazji uruchamiać wybrane aplikacje.

Paczkę APK z Firefox OS 2.5 Developer Preview możecie pobrać stąd. Plik waży 88 MB.

źródło: mozilla

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij