Udostępnij
Tweetnij

Qualcomm kupi BlackBerry?

Jakiś miesiąc temu w sieci pojawiły się informacje na temat zakupu BlackBerry przez Microsoft. Sprawa nieco przyschła, zaś jak się dzisiaj okazuje, kolejni potentaci są zainteresowani wykupieniem kanadyjskiego potentata.

Sprzedaż BlackBerry

Jakiś miesiąc temu w sieci pojawiły się informacje na temat zakupu BlackBerry przez Microsoft. Sprawa nieco przyschła, zaś jak się dzisiaj okazuje, kolejni potentaci są zainteresowani wykupieniem kanadyjskiego potentata.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzja tabletu Microsoft Surface RT

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Wszystko wskazuje na to, że gigant z Redmond jednak zarzucił plany związane z zakupem firmy z logo jeżynki. Czy całkowicie? Tego nie wiemy. Mamy jednak przesłanki ku temu, aby przypuszczać, że teraz Qualcomm przymierza się do wchłonięcia kanadyjskiej firmy. Nie sam, a pospołu z partnerem, firmą Cerberus Capital Management.

Jak donosi The Wall Street Journal, gigant rynku procesorów ma plany związane z BlackBerry, który – wszystkim to wiadomo – zaplątał się w spiralę chęci nawiązania walki z tabletami Apple i urządzeń z Androidem. Co z tego wyszło – wiemy doskonale – BlackBerry jest na skraju bankructwa. Przejęcie firmy przez Qualcomma jest o tyle prawdopodobne, że procesory właśnie tego potentata wykorzystuje BlackBerry w części  swoich urządzeń.

Jak twierdzi WSJ, jak dotąd nie padły żadne konkretne propozycje mówiące o kwocie, jaka miałaby wchodzić w grę. Nie wiadomo również do końca, jak istotną rolę miałby w transakcji pełnić Cerberus. Jedno jest pewne: kolos o nazwie BlackBerry słania się na (glinianych) nogach. Tego typu transakcja pozwoli mu przetrwać. Jeśli fuzja nie dojdzie do skutku, nie ma się co łudzić, logo jeżynki zniknie  z mapy marek producentów.

Źródło: Electronista

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij