Udostępnij
Tweetnij

TSMC będzie produkować procesory dla Apple

Taiwan Semiconductor Manufacturing Company, w skrócie TSMC, podpisało właśnie umowę z potentatem z Cupertino. Na jej mocy, tajwański producent procesorów będzie wytwarzał na potrzeby Apple chipy wykonane w 20-, 16- i 10-nanometrowym procesie technologicznym.

TSMC

Taiwan Semiconductor Manufacturing Company, w skrócie TSMC, podpisało właśnie umowę z potentatem z Cupertino. Na jej mocy, tajwański producent procesorów będzie wytwarzał na potrzeby Apple chipy wykonane w 20-, 16- i 10-nanometrowym procesie technologicznym.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzja ASUS Google Nexus 7 3G

Grasz na tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Apple podpisało trzyletni kontrakt z Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) i jej partnerem Global UniChip na produkcję układów SoC serii A do kolejnych generacji jabłuszkowych urządzeń. Choć oficjalnie ani TSMC ani Global UniChip nie potwierdziły tego faktu, wiadomo że produkcja pierwszych serii chipów A8 rozpocznie się już w lipcu bieżącego roku. Początkowo produkcja obejmie niewielkie ilości układów, zaś w grudniu, gdy dzięki wdrożone zostaną nowe linie produkcyjne procesorów 20-nanometrowych, liczba wyjeżdżających z fabryk TSMC chipów znacząco wzrośnie. W pierwszym kwartale 2014 roku ma to już być 50.000 układów. W kolejnych terminach linie produkcyjne zostaną zmodernizowane pod kątem zmiany procesu technologicznego na 16-nanometrowy.

Chipy A8 trafić mają do kolejnych generacji iPhone, mających pojawić się na rynku na początku przyszłego roku. TSMC planuje rozpoczęcie produkcji układów Apple A9 i A9X na końcówkę roku 2014. Układy te mają „zasilić” następne generacje nie tylko smartfonów iPhone, ale i tabletów iPad. TSMC planuje ponadto, aby fabryki 4-, 5- i 6 fazy, umiejscowione na południowym Tajwanie, były dedykowane tylko produkcji chipów dla Apple. Mają one wytwarzać 6.000 do 10.000 12-calowych wafli krzemowych.

Źródło: Digitimes

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij