Udostępnij
Tweetnij

Czy tablety zastąpią nam smartfony?

Całkiem możliwe. Funkcjonalność tabletów wcale nie odbiega od tej oferowanej przez smartfony, a w zasadzie to nierzadko ją przewyższa. Co prawda trudno sobie wyobrazić rozmowę telefoniczną z tabletem przystawionym do ucha, ale czy na pewno jest to konieczne? Nie. Jedno jest pewne – tablety rzeczywiście mogą nam wkrótce zastąpić smartfony. Dowiedzcie się dlaczego!

Całkiem możliwe. Funkcjonalność tabletów wcale nie odbiega od tej oferowanej przez smartfony, a w zasadzie to nierzadko ją przewyższa. Co prawda trudno sobie wyobrazić rozmowę telefoniczną z tabletem przystawionym do ucha, ale czy na pewno jest to konieczne? Nie. Jedno jest pewne – tablety rzeczywiście mogą nam wkrótce zastąpić smartfony. Dowiedzcie się dlaczego!

Przeczytaj koniecznie >> Jakie tablety kupujemy? Te tanie

Mamy dla was cztery mocne powody, które przemawiają za tym, iż tablety z czasem zastąpią nam smartfony. Oczywiście nie za rok lub dwa, ale kto wie, a może już w całkiem niedługim czasie?1.

1. Jesteśmy coraz bardziej uzależnieni od multimediów

Dziś smartfon to nie tylko urządzenie służące do komunikacji. Telefony są wręcz naszprycowane dodatkową funkcjonalnością, której celem jest zapewnienie nam jak największych możliwości z zakresu obsługi multimediów. Podobnie zresztą jak tablety internetowe. Oglądanie zdjęć czy filmów wideo na ekranie o proporcjach około 4 cali nie jest jednak zbyt wygodne. Tablet oferuje nam więcej z racji stosowanie wyświetlaczy o większych przekątnych. Tym samym multimedia zapewnią nam więcej doznań na dachówce niż w smartfonie.

2. Na tablecie również porozmawiasz. Nawet lepiej!

Trzymanie tabletu przy uchu z pewnością nie jest zbyt wygodne dla użytkownika. Nie tylko z racji gabarytów tego typu urządzenia, ale również ze względu na masę. Przeciętny tablet waży trzy razy więcej niż 4-calowy smartfon. Stąd też nie nadaje się za bardzo do trzymania jedną dłonią przy uchu. Nic nie szkodzi, bo czy w rzeczywistości rozmowy wymagają takiego zabiegu? Oczywiście, że nie! W celu wygodnego rozmawiania wystarczy tylko zestaw słuchawkowy z mikrofonem i po problemie. Poza tym żyjemy w dobie innych możliwości z zakresu komunikacji. Chaty, wideokonferencje czy też wiadomości tekstowe. To wszystko jest znacznie wygodniejsze na tablecie niż smartfonie. Poza tym niemal każdy tablet (nawet te najtańsze) posiadają przednią wideokamerę. W przypadku smartfonów jest to domena droższych urządzeń.

3. Coraz więcej funkcji ze smartfonów dostępnych jest na tabletach

Smartfony początkowo oferowały większą funkcjonalność niż tablety internetowe. Często bywa tak, że wybrane technologie najpierw „pakowane” są do telefonów, a dopiero później na tablety. Praktyka ta jednak pomału się zaciera. Wkrótce zapewne zniknie zupełnie i będziemy otrzymywać jednocześnie najnowsze rozwiązania na obu typach urządzeń.

4. Duży może po prostu więcej

Znane powiedzenie jest tutaj jak najbardziej adekwatnym odniesieniem do rzeczywistości. Nie ukrywajmy, ale poza samym wykonywaniem rozmów telefonicznych wszystkie inne funkcje smartfonów są dostępne na tabletach. Mało tego, większość zadań wykonamy na tablecie znacznie lepiej i wygodniej. Pisanie tekstu, praca z arkuszem kalkulacyjnym czy  gry wideo. Znacznie lepsze wrażenia otrzymamy na dachówkach.

Podzielacie nasze zdanie czy niespecjalnie uważacie, że zanosi się na powolny zmierzch smartfonów? :-)

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij