Udostępnij
Tweetnij

iOS 18 i Apple Intelligence. Jakie nowe funkcje dopiero w 2025 roku?

iOS 18 wprowadzi pakiet AI Apple Intelligence. Jednak wybrane nowe funkcje pojawią się dopiero w 2025 roku? Jakie to opcje i kiedy można się ich spodziewać? Zupełnie nowa Siri z iOS 18 również nie zostanie wprowadzona w krótkim czasie. Wiele funkcji dla cyfrowej asystentki Apple wprowadzi w późniejszym czasie.

iOS 18 w wersji beta jest już dostępny. Z pewnością jednak zauważyliście, że brakuje wielu z zapowiedzianych na WWDC24 nowości. Wśród nich jest pakiet Apple Intelligence czy nowa Siri z większymi możliwości. Na te opcje nadal czekamy i dowiadujemy się, że wybrane z nich nie zostaną wprowadzone wcześniej niż w 2025 roku. Czego powinniśmy się spodziewać?

Te funkcje Apple Intelligence z iOS 18 w 2025 roku

iOS 18 zostanie udostępniony dla wszystkich użytkowników iPhone’ów we wrześniu tego roku. Mark Gurman, który w przeszłości dostarczał nam liczne sprawdzone informacje z obozu giganta z logo nadgryzionego jabłka, twierdzi, że liczne nowości będące częścią pakietu Apple Intelligence, nie będą gotowe do tego czasu. Trzeba będzie na nie poczekać dłużej. Wybrane z nich pojawią się jeszcze w tym roku, a inne dopiero w 2025. Zwłaszcza te kluczowe, które obejmują Siri. Na liście są następujące elementy.

  • Spersonalizowany kontekst – Siri ma być bardziej nastawiona na konkretnych użytkowników i będzie to możliwe za sprawą informacji ze zdjęć, wiadomości oraz danych pochodzących z innych aplikacji.
  • Kontrola aplikacji – odświeżona Siri z iOS 18 zyska także nowe funkcje powiązane z poszczególnymi aplikacjami. Asystentka głosowa Apple będzie w stanie zaoferować więcej opcji w powiązaniu z różnym oprogramowaniem.
  • Indeksowanie semantyczne – pakiet Apple Intelligence będzie w stanie tworzyć specjalny indeks z danymi pobranymi z różnych aplikacji, wiadomości, zdjęć czy odwiedzanych przez użytkownika stron internetowych.

To wszystko sprawi, że Siri z iOS 18 stanie się jeszcze bardziej użyteczna. Jednak wymienione wyżej nowe funkcje zostaną wprowadzone dopiero w 2025 roku. Nastąpi to pewnie wraz z aktualizacjami z numerkami 18.3 czy 18.4 lub podobnymi.

Siri zyska nowe opcje z iOS 18 w tym roku

Pewne nowe opcje zostaną wprowadzone jeszcze w tym roku i one również obejmują Siri. Dotyczy to odświeżonego interfejsu graficznego asystentki na ekranie czy nowe opcje z zakresu bardziej naturalnego języka. Integracja z ChatGPT zapowiedziana w trakcie konferencji WWDC24 też powinna pojawić się w 2024 roku. Jednak nie wcześniej niż z aktualizacją iOS 18.1 lub 18.2.

Podobnie sytuacja ma wyglądać z nowymi funkcjami AI dla aplikacji Poczta czy asystentem Swift. One również powinny zostać wprowadzone przed końcem 2024 roku. Oczywiście wszystko będzie zależne od postępu prac nad tymi nowościami i pewne z nich mogą przeciągnąć się w czasie. W konsekwencji może dojść do pewnych opóźnień.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla słuchawek AirPods Pro

Chcesz wiedzieć więcej? Obserwuj nas koniecznie w Google News!

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij