Udostępnij
Tweetnij

iOS 17.5.2 w drodze? Apple szykuje poprawkę dla uciążliwego błędu

iOS 17.5.2 to kolejna aktualizacja dla iPhone’ów, która może zostać udostępniona na dniach. Co nowego tu znajdziemy? Tym razem będą to poprawki błędów. W tym dla uciążliwego problemu, który związany jest z funkcją czas na ekranie, na którą użytkownicy telefonów z logo nadgryzionego jabłka skarżą się od dawna.

iOS 17.5.2 to aktualizacja dla iPhone’ów, która może zostać udostępniona w niedługim czasie. Apple przekazało, że planuje usunąć uciążliwy błąd, na który skarżą się użytkownicy sprzętów z logo nadgryzionego jabłka. Co ciekawe, sprawa ciągnie się od kilku lat, bo firma została poinformowana o odkryciu już w 2021 r. O co dokładnie chodzi?

Uciążliwy błąd obejmuje funkcję Czas na ekranie

Problem związany jest z funkcją Czas na ekranie, która stanowi część narzędzi Apple z zakresu kontroli rodzicielskiej. Problem polega na tym, że występuje tu pewna luka, którą młodsi użytkownicy mogą wykorzystywać do obchodzenia restrykcji.

Wspomniany błąd został odkryty już w 2020 r. Dokonali tego specjaliści ds. bezpieczeństwa Andreas Jägersberger oraz Ro Achterberg. W marcu 2021 r. problem został zgłoszony do zespołu badawczego Apple, ale wtedy został zbagatelizowany. Próbę ponowiono w sierpniu tego samego roku poprzez narzędzie do zgłaszania usterek, ale wtedy skończyło się na informacji zwrotnej, że nie jest to luka związana z zabezpieczeniami.

Badacze przez kilka kolejnych lat próbowali dowieść swoich racji i w zasadzie dopiero zgłoszenie się z problemem do The Wall Street Journal sprawiło, że Apple przyznało im rację. Firma przestała to bagatelizować. Ponadto zapowiedziała, że zajmie się usterką i obiecuje poprawkę.

Poprawka pewnie wraz z aktualizacją iOS 17.5.2

Apple ma obecnie pracowity okres, bo szykuje się do zapowiedzi iOS 18 oraz innych systemów operacyjnych, które to po WWDC24 zostaną udostępnione deweloperom w poglądowych wersjach beta. W drodze jest też oprogramowanie z numerkiem 17.6, gdzie ma pojawić się wsparcie dla nowych kategorii urządzeń zgodnych z platformą HomeKit.

Wspomniana poprawka związana z usterką funkcji Czas na ekranie pewnie zostanie udostępniona szybciej i może to nastąpić już wraz z łatką iOS 17.5.2, czyli pomniejszą aktualizacją oprogramowania dla iPhone’ów. Apple raczej nie będzie z tym czekało kilka tygodni do wydania z numerkiem 17.6. Z drugiej strony problem bagatelizowano kilka lat, a więc nie można tego wykluczyć. Jak będzie w rzeczywistości, to przekonamy się w niedługim czasie.

Apple oficjalnie zapowiedziało tylko, że poprawka zostanie wprowadzona wraz z „następną aktualizacją oprogramowania”, ale nie sprecyzowano, co to za patch. Prawdopodobnie będzie to jednak iOS 17.5.2, który może zostać udostępniony użytkownikom iPhone’ów w zasadzie na dniach.

Chcesz wiedzieć więcej? Obserwuj nas koniecznie w Google News!

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla słuchawek AirPods Pro

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij