Udostępnij
Tweetnij

iOS 17 beta 1 — jak zainstalować aktualizację na iPhone’ach?

iOS 17 beta 1 dla iPhone’ów jest już blisko. Jak zainstalować nowe oprogramowanie Apple? Początkowo software będzie dostępny tylko dla deweloperów aplikacji. Tym razem instalacja iOS 17 beta 1 na urządzeniach nienależących do programistów nie będzie tak prosta jak wcześniej. Firma zmieniła proces.

iOS 17 beta 1 to pierwsza wersja poglądowego oprogramowania dla iPhone’ów, które wniesie wiele nowości. Jak zainstalować nowe uaktualnienie na telefonie Apple? Niestety sam proces będzie wyglądał inaczej w porównaniu do poprzednich lat. Zobaczmy, co się zmieniło.

Najpierw aktualizacja dla deweloperów

Apple zaprezentuje iOS 17 w trakcie poniedziałkowego keynote otwierającego WWDC 2023. To wtedy zostaną zaprezentowane najważniejsze zmiany oraz nowości. Potem oprogramowanie trafi w ręce deweloperów aplikacji i będzie to pierwsza beta nowego systemu. Jeśli już szykujecie się do instalacji tej poglądowej aktualizacji, to nie mamy dobrych wieści.

Do niedawna instalacja poglądowych wersji dla iPhone’ów wymagała specjalnego profilu, który dawał dostęp do nowych aktualizacji. Dotyczy to zarówno programu deweloperskiego, jak i publicznego programu pilotażowego. To sprawiało, że instalacja pierwszej z edycji software było możliwa także na sprzętach, które nie należą do członków programu deweloperskiego, bo specjalne profile szybko trafiały do sieci. Apple wprowadziło jednak pewną zmianę.

iOS 17 beta 1 jak zainstalować Apple iPhone

Dostęp do deweloperskich wersji oprogramowania bazuje teraz na Apple ID. Musi ono być powiązane z kontem dla deweloperów i dopiero jego dodanie na iPhonie sprawi, że będzie można zainstalować iOS 17 beta 1 jeszcze w czerwcu. Pamiętajmy, że publiczny program pilotażowy ruszy dopiero za kilka tygodni.

Jak zainstalować iOS 17 beta 1 na iPhone’ach wcześniej

Apple udostępni do testów iOS 17 beta 1 w edycji deweloperskiej już 5 czerwca. Pamiętajmy jednak, że dostęp do tego programu jest płatny. Jeśli więc zastanawiacie się nad tym, jak zainstalować nowe oprogramowanie już od jutra, to wiąże się to z opłatami. Niemałymi, bo na poziomie 99 dol./rok. Dopiero wtedy można powiązać własne Apple ID z tym programem i następnie uzyskać dostęp do poglądowych edycji software. W przeciwnym wypadku trzeba będzie czekać.

Dostęp do iOS 17 beta z czasem będzie można uzyskać za darmo. Stanie się to możliwe w momencie, gdy Apple uruchomi publiczny program pilotażowy nowego oprogramowania. To jednak nastąpi dopiero w lipcu, a więc trzeba będzie uzbroić się w nieco cierpliwości. Wtedy nowy software będzie mógł testować każdy chętny właściciel zgodnego iPhone’a. Finalna aktualizacja dla wszystkich użytkowników zostanie udostępniona dopiero we wrześniu, a więc dopiero po kilku miesiącach beta testów.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na poniedziałkowy keynote. W trakcie tego wydarzenia zobaczymy nie tylko iOS 17. Apple pokaże też inne systemy operacyjne. Są to iPadOS i tvOS z numerkami 17 oraz watchOS 10 i macOS 14. Nie zabraknie też pewnych nowości sprzętowych.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla słuchawek AirPods Pro

źródło: opracowanie własne

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij