Udostępnij
Tweetnij

iOS 16.5 RC już jest. Co nowego i jakie nowości z aktualizacją dla iPhone’ów?

iOS 16.5 RC to nowa aktualizacja dla iPhone’ów, którą Apple udostępni publicznie za kilka dni. Co nowego tu znajdziemy? Tym razem nowości nie ma zbyt wiele. Co nie zmienia faktu, że nowe uaktualnienie z pewnością warto zainstalować. Na razie aktualizacja iOS 16.5 RC została udostępniona deweloperom i testerom.

iOS 16.5 RC to aktualizacja dla iPhone’ów, która do niedawna znajdowała się na etapie publicznego programu pilotażowego beta. Ten dobiega końca i w przyszłym tygodniu uaktualnienie zostanie udostępnione przez Apple dla wszystkich użytkowników zgodnych telefonów z logo nadgryzionego jabłka. Zobaczmy sobie, co nowego tu znajdziemy. Tym razem nowości nie ma zbyt wiele. Oficjalny wykaz zmian widoczny jest niżej.

Aktualizacja iOS 16.5 RC – co nowego / wykaz nowości

To uaktualnienie zawiera następujące ulepszenia i poprawki błędów:

  • Dodano nową tapetę Pride (feta) na ekran blokady, aby wyrazić wsparcie dla społeczności i kultury LGBTQ+.
  • Rozwiązano problem mogący powodować brak reakcji funkcji Spotlight.
  • Rozwiązano problem, w wyniku którego aplikacja Podcasty mogła nie wczytywać zawartości podczas korzystania z CarPlay.
  • Usunięto problem, przez który ustawienia funkcji Czas przed ekranem mogły być zerowane lub nie być synchronizowane między wszystkimi urządzeniami.

Część funkcji może nie być dostępna we wszystkich regionach lub na wszystkich urządzeniach Apple. Informacje na temat zawartości uaktualnień Apple związanej z zabezpieczeniami można znaleźć pod tym adresem.

aktualizacja iOS 16.5 RC co nowego nowości Apple iPhone

Aktualizacja iOS 16.5 RC wprowadza też dwie nowości, o których Apple nie wspomina w wykazie zmian. Są to nowa zakładka Sport w aplikacji News oraz komenda, która pozwala na szybkie rozpoczęcie nagrywania ekranu z wykorzystaniem cyfrowej asystentki Siri. Poza tym spodziewajmy się innych ulepszeń czy poprawek dla znalezionych wcześniej błędów. W tym również związanych z zabezpieczeniami.

iOS 16.5 dla wszystkich użytkowników iPhone’ów za kilka dni

Apple planuje udostępnić uaktualnienie do iOS 16.5 dla wszystkich właścicieli zgodnych iPhone’ów w przyszłym tygodniu. Nastąpi to zapewne w poniedziałek lub wtorek. Wraz z tą aktualizacją pojawią się również inne. Mowa o iPadOS i tvOS z numerkami 16.5 oraz macOS 13.4 i watchOS 9.5.

Warto dodać, że w systemie macOS 13.4 RC doszukano się nowego produktu Apple. Są to słuchawki bezprzewodowe Beats Studio Pro, które ukrywają się pod nazwą kodową A2924. Urządzenie będzie pierwszym tego typu w ofercie firmy od 2017 r. Znamy wygląd sprzętu, ale jego funkcje na razie owiane są tajemnicą. Spodziewajmy się jednak ANC (aktywnego wyciszania dźwięków z otoczenia) czy chipu W1. Na więcej szczegółów będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla słuchawek AirPods Pro

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij