Udostępnij
Tweetnij

iOS 16.3 i iPadOS 16.3 dostępne. Co nowego wnosi aktualizacja?

iOS 16.3 i iPadOS 16.3 zostały udostępnione przez Apple dla wszystkich. Co nowego wprowadza aktualizacja? Nowości tym razem jest niewiele, bo firma skupiła się przede wszystkim na poprawkach błędów. Co nie zmienia faktu, że iOS 16.3 oraz iPadOS 16.3 wnoszą pewne nowe funkcje, w tym związane z Apple ID.

iOS 16.3 i iPadOS 16.3 to nowe uaktualnienia dla urządzeń Apple, które zostały udostępnione zgodnie z zapowiedziami. W zeszłym tygodniu aktualizacja osiągnęła status RC. Teraz została oddana w ręce wszystkich użytkowników zgodnych iPhone’ów oraz iPadów. Co nowego tu znajdziemy? Tym razem nowości nie ma zbyt wiele.

Aktualizacja do iOS 16.3 i iPadOS 16.3 nie wprowadza zbyt wielu nowości. Na uwagę zasługuje dodanie obsługi głośnika HomePod 2. generacji. Następnie mamy nową tapetę Unity czy klucze bezpieczeństwa dla Apple ID umożliwiające użytkownikom zwiększenie bezpieczeństwa. Poza tym znajdziemy tu poprawki różnych ze znalezionych błędów. Oficjalny wykaz zmian widać poniżej.

iOS 16.3 i iPadOS 16.3 – co nowego / wykaz nowości

Ta aktualizacja wprowadza nową tapetę Unity, aby uhonorować historię i kulturę Czarnych z okazji Miesiąca Czarnej Historii, klucze bezpieczeństwa dla Apple ID i zawiera inne ulepszenia, poprawki błędów i aktualizacje zabezpieczeń dla Twojego iPhone’a.

Ta aktualizacja zawiera następujące ulepszenia i poprawki błędów:

  • Nowa tapeta Unity honoruje historię i kulturę Czarnych w ramach obchodów Miesiąca Historii Czarnych
  • Klucze bezpieczeństwa dla Apple ID umożliwiają użytkownikom zwiększenie bezpieczeństwa ich kont poprzez wymaganie fizycznego klucza bezpieczeństwa w ramach procesu logowania do uwierzytelniania dwuskładnikowego na nowych urządzeniach
  • Wsparcie dla głośnika HomePod (2. generacji)
  • Alarmowe połączenia SOS wymagają teraz przytrzymania bocznego przycisku z przyciskiem zwiększania lub zmniejszania głośności, a następnie zwolnienia, aby zapobiec przypadkowym wywołaniom alarmowym
  • Rozwiązuje problem w Freeform, w wyniku którego niektóre pociągnięcia rysunkowe utworzone za pomocą Apple Pencil lub palca mogą nie pojawiać się na udostępnionych tablicach
  • Rozwiązuje problem, przez który tapeta może być czarna na ekranie blokady
  • Naprawiono problem, w wyniku którego poziome linie mogły tymczasowo pojawiać się podczas budzenia iPhone’a 14 Pro Max
  • Rozwiązano problem polegający na tym, że widżet ekranu blokady ekranu głównego nie wyświetlał dokładnie stanu aplikacji Dom
  • Rozwiązuje problem, przez który Siri może nie odpowiadać poprawnie na prośby o muzykę
  • Rozwiązuje problemy, w których żądania Siri w CarPlay mogą nie być poprawnie rozumiane

Niektóre funkcje mogą nie być dostępne we wszystkich regionach lub na wszystkich urządzeniach Apple. Aby uzyskać informacje na temat zawartości związanej z bezpieczeństwem w aktualizacjach oprogramowania Apple, odwiedź tę witrynę.

Aktualizacja do iOS 16.3 i iPadOS 16.3 dostępna dla wszystkich

iOS 16.3 i iPadOS 16.3 to uaktualnienia, które Apple udostępniło publicznie. To oznacza, że aktualizacja może zostać pobrana oraz zainstalowana na każdym zgodnym iPhonie i iPadzie. W tym celu należy udać się do sekcji Ustawienia, Ogólne oraz Uaktualnienia. Po chwili pojawi się informacja o dostępności nowej wersji oprogramowania. Oczywiście instalacja będzie możliwa dopiero wtedy, gdy sprzęt ma baterię naładowaną w co najmniej 50 proc. (lub też 20 proc. i jest podłączony do ładowarki).

Apple udostępniło dziś także inne aktualizacje oprogramowania na pozostałe sprzęty. Są to macOS 13.2, watchOS 9.3 oraz tvOS i nowy software dla HomePodów, które też mają numerek 16.3. Te uaktualnienia też są już dostępne do pobrania dla wszystkich użytkowników.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla poczty Gmail

źródło: opracowanie własne

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij