Udostępnij
Tweetnij

iOS 16.3 RC dostępny. Co nowego wnosi aktualizacja dla iPhone’ów?

iOS 16.3 RC to nowa aktualizacja dla iPhone’ów, która wprowadza sporo nowości. Testerzy otrzymali jej w zasadzie finalne wydanie, które za kilka dni dostaną wszyscy użytkownicy. Co nowego tu znajdziemy? Nowości w aktualizacji iOS 16.3 RC nie brakuje. Zobaczmy sobie, jakie zmiany i udoskonalenia wnosi to uaktualnienie.

iOS 16.3 RC to już w zasadzie sfinalizowana aktualizacja dla iPhone’ów, która wychodzi z fazy beta. Apple udostępniło ją testerom. Natomiast na przyszły tydzień planowana jest premiera dla wszystkich. Co nowego tu znajdziemy? Oficjalny wykaz nowości widoczny jest poniżej.

Aktualizacja iOS 16.3 RC – co nowego / wykaz nowości

Ta aktualizacja wprowadza nową tapetę Unity, aby uhonorować historię i kulturę Czarnych z okazji Miesiąca Czarnej Historii, klucze bezpieczeństwa dla Apple ID i zawiera inne ulepszenia, poprawki błędów i aktualizacje zabezpieczeń dla Twojego iPhone’a.

Ta aktualizacja zawiera następujące ulepszenia i poprawki błędów:

  • Nowa tapeta Unity honoruje historię i kulturę Czarnych w ramach obchodów Miesiąca Historii Czarnych
  • Klucze bezpieczeństwa dla Apple ID umożliwiają użytkownikom zwiększenie bezpieczeństwa ich kont poprzez wymaganie fizycznego klucza bezpieczeństwa w ramach procesu logowania do uwierzytelniania dwuskładnikowego na nowych urządzeniach
  • Wsparcie dla głośnika HomePod (2. generacji)
  • Alarmowe połączenia SOS wymagają teraz przytrzymania bocznego przycisku z przyciskiem zwiększania lub zmniejszania głośności, a następnie zwolnienia, aby zapobiec przypadkowym wywołaniom alarmowym
  • Rozwiązuje problem w Freeform, w wyniku którego niektóre pociągnięcia rysunkowe utworzone za pomocą Apple Pencil lub palca mogą nie pojawiać się na udostępnionych tablicach
  • Rozwiązuje problem, przez który tapeta może być czarna na ekranie blokady
  • Naprawiono problem, w wyniku którego poziome linie mogły tymczasowo pojawiać się podczas budzenia iPhone’a 14 Pro Max
  • Rozwiązano problem polegający na tym, że widżet ekranu blokady ekranu głównego nie wyświetlał dokładnie stanu aplikacji Dom
  • Rozwiązuje problem, przez który Siri może nie odpowiadać poprawnie na prośby o muzykę
  • Rozwiązuje problemy, w których żądania Siri w CarPlay mogą nie być poprawnie rozumiane
iOS 16.3 RC co nowego aktualizacja Apple iPhone nowości

Niektóre funkcje mogą nie być dostępne we wszystkich regionach lub na wszystkich urządzeniach Apple. Aby uzyskać informacje na temat zawartości związanej z bezpieczeństwem w aktualizacjach oprogramowania Apple, odwiedź tę witrynę.

iOS 16.3 RC na razie dla testerów i deweloperów

Apple udostępniło iOS 16.3 RC deweloperom aplikacji oraz testerom. Finalna aktualizacja dla wszystkich użytkowników iPhone’ów zostanie udostępniona w przyszłym tygodniu. Być może nastąpi to już w poniedziałek. Wiemy, że wtedy zostaną też udostępnione inne uaktualnienia oprogramowania. Są to nowe wersje tvOS, iPadOS i software dla HomePodów z tym samym numerkiem oraz watchOS 9.3 oraz macOS 13.3 Ventura.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla aplikacji Spotify

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij