Udostępnij
Tweetnij

iOS 17 uwolni nas od App Store. Apple planuje duże zmiany obejmujące aplikacje

iOS 17 to aktualizacja, dla której Apple planuje duże zmiany. Obejmą one App Store i alternatywne sklepy, co wiąże się z nowym prawem w Unii Europejskiej. To oznacza, że aplikacje dla iPhone’ów będzie można instalować z innych źródeł. Apple wprowadzi te zmiany w iOS 17, który zostanie udostępniony we wrześniu.

iOS 17 to duża aktualizacja dla iPhone’ów, nad którą pracuje Apple z myślą o 2023 r. Nowe informacje na jej temat dostarczył Mark Gurman, który w przeszłości serwował nam sprawdzone plotki z obozu giganta z logo nadgryzionego jabłka. W drodze są duże zmiany obejmujące App Store oraz aplikacje.

Apple musi dostosować się do zmiany prawa szykowanego przez Unię Europejską. Jego celem jest dopuszczenie alternatywnych sklepów, skąd można pobierać i instalować aplikacje. Obecnie w przypadku iPhone’ów możliwe to jest wyłącznie z poziomu platformy App Store. Wraz z iOS 17 ma to ulec dużej poprawie.

Apple chce wprowadzić zmiany obejmujące App Store i aplikacje w iOS 17

Apple nie planuje próżnować i być gotowe na te zmiany wraz z iOS 17, nad którym prace już przebiegają. Teraz dowiadujemy się, że może to niestety negatywnie wpłynąć na pewne nowe funkcje, które są w przygotowaniu. Być może opóźni to wdrożenie części z nich. Jak będzie w rzeczywistości, to przekonamy się z czasem.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla aplikacji Spotify

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij