Udostępnij
Tweetnij

iOS 16.2 beta 1 — co nowego / wykaz nowości

iOS 16.2 beta 1 to duża aktualizacja oprogramowania dla iPhone’ów. Apple wprowadziło tu trochę nowości i zmian. Obejmują one m.in. aplikację Dom czy nową Freeform, która trafiła też do iPadOS i macOS Ventura. Zobaczmy sobie, co nowego wprowadza iOS 16.2 beta 1, którego finalna wersja powinna być gotowa w grudniu.

iOS 16.2 beta 1 to najnowsza aktualizacja poglądowa oprogramowania dla iPhone’ów, którą Apple udostępniło we wtorek. Jest to większe uaktualnienie, które wprowadza trochę nowości. Co nowego tu znajdziemy? Zmian oraz udoskonaleń nie brakuje. Rzućmy sobie na nie okiem.

iOS 16.2 beta 1 Apple iPhone aktualizacja co nowego nowości

Nowości z iOS 16.2 beta 1 – co nowego

iOS 16.2 beta 1 wprowadza nową aplikację Freeform, którą Apple zapowiedziało już w trakcie czerwcowego WWDC 2022. Usprawnia ona pracę zespołową nad dokumentami i ma zwiększać kreatywność. Wszystkie wprowadzane zmiany są widoczne dla pozostałych współpracowników na żywo. Platforma została także udostępniona z nowymi betami macOS Ventura oraz iPadOS.

iOS 16.2 beta 1 Apple iPhone aktualizacja co nowego nowości

Apple w iOS 16.2 beta 1 wprowadziło także zmiany obejmujące aplikację Dom, która ma teraz nową architekturę. Jak dobrze wiemy w poprzednim uaktualnieniu z numerkiem 16.1 dodano wsparcie dla standardu Matter. Na razie raczkującego, ale sama platforma wnosi wiele udoskonaleń. Nowa architektura ma wprowadzić liczne korzyści z zakresu szybkości reagowania akcesoriów. Jednak wymaga, aby każde urządzenie łączące się z Domem pracowało pod kontrolą najnowszego oprogramowania i są to także iPadOS 16.2, ‌macOS Ventura‌ 13.1, tvOS 16.2 oraz watchOS 9.2 i oprogramowanie dla HomePodów z numerkiem 16.2.

iOS 16.2 beta 1 Apple iPhone aktualizacja co nowego nowości

Aktualizacja iOS 16.2 beta 1 dodaje także rozszerzone wsparcie dla odświeżania obrazu w 120 Hz dla iPhone’ów z ekranami ProMotion. Dotyczy to animowanych layoutów SwiftUI. Przy okazji Apple zaczęło zbierać informacje o połączeniach SOS, które zostały wykonane przez przypadek. Warto też wspomnieć o przeprojektowanym ekranie w sekcji Uaktualnienia. Numer oprogramowania ma tu teraz grubszą czcionkę.

Aktualizacja iOS 16.2 pewnie w grudniu

Program pilotażowy najnowszej aktualizacji dla iPhone’ów potrwa pewnie kilka tygodni. Dlatego spodziewajmy się, że finalna wersja uaktualnienia iOS 16.2 zostanie udostępniona dla wszystkich użytkowników w grudniu. Wraz z iPadOS 16.2, ‌macOS Ventura‌ 13.1, tvOS 16.2 oraz watchOS 9.2. To oznacza, że na nowe oprogramowanie trochę sobie jeszcze poczekamy.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla słuchawek AirPods Pro

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij