Udostępnij
Tweetnij

iOS 15.7.1 RC powoduje na iPhone’ach problemy z Face ID

iOS 15.7.1 RC to w zasadzie finalna aktualizacja dla iPhone’ów, którą Apple udostępni dla wszystkich na dniach. Tymczasem okazuje się, że powoduje ona problemy z funkcją Face ID. Ta po instalacji oprogramowania przestaje często działać. Wygląda na to, że aktualizacja do iOS 15.7.1 wymaga wprowadzenia poprawek.

iOS 15.7.1 RC to nowa aktualizacja oprogramowania dla iPhone’ów, która wkrótce zostanie udostępniona tym użytkownikom telefonów Apple, którzy nie przeszli na system z numerkiem 16. Na razie dostęp mają testerzy oraz deweloperzy. Okazuje się, że uaktualnienie jest wadliwe i sprawia problemy. Związane są one z obsługą Face ID.

iOS 15.7.1 problemy Face ID iPhone

Część użytkowników iPhone’ów, którzy zainstalowali iOS 15.7.1 RC twierdzą, że oprogramowanie powoduje na ich telefonach problemy związane z prawidłową obsługą Face ID. Są to błędy, jak ten widoczny u góry. Komunikat mówi o tym, że funkcja rozpoznawania twarzy jest niedostępna. To oznacza, że patch wymaga poprawek.

Apple ma udostępnić iOS 15.7.1 dla iPhone’ów w przyszłym tygodniu

iOS 15.7.1 to aktualizacja, której finalnej wersji spodziewamy się w przyszłym tygodniu. Wtedy mają otrzymać ją wszyscy użytkownicy zgodnych iPhone’ów. Jednak w takiej sytuacji stoi to pod znakiem zapytania. Problemy z Face ID muszą być najpierw wyeliminowane. Nie można więc wykluczyć, że najpierw testerzy otrzymają wersję RC 2 z poprawką.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla słuchawek AirPods Pro

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij