Udostępnij
Tweetnij

iPhone 14 Pro nadal ma Lightning oparty na USB 2.0

iPhone 14 Pro to smartfon, który nadal ma złącze Lightning. Apple ma je wymienić dopiero w 2023 r. Okazuje się jednak, że nadal bazuje ono na kontrolerze USB 2.0. To stawia naprawdę duże ograniczenia z zakresu przesyłania plików. W modelach iPhone 14 Pro Lightning umożliwia to z naprawdę małą prędkością.

iPhone 14 Pro wprowadził sporo nowości. Apple postanowiło jednak zatrzymać złącze Lightning. Jakby tego było mało, to nadal jest ono oparte na przestarzałym kontrolerze USB 2.0. To zła informacja, bo rozwiązanie stawia duże ograniczenia z zakresu przesyłania danych z wykorzystaniem kabli. Jak bardzo?

Lightning z modeli iPhone 14 oferuje tylko możliwości, które ogranicza interfejs USB 2.0. Górną granicą jest transfer na poziomie 480 Mbps. Biorąc pod uwagę, że aparat fotograficzny pozwala teraz robić zdjęcia w jakości do 48 megapikseli, to ich zgrywanie na komputer potrwa znacznie dłużej. Inaczej sytuacja wygląda w iPadach Pro.

Lightning z iPhone 14 Pro oparty na USB 2.0 do lamusa

Apple planuje porzucić złącze Lightning. Smartfony iPhone 14 i Pro są już ostatnimi, które mają ten przestarzały interfejs. Będzie jak w przypadku iPadów Pro czy też Mini. Producent planuje w przyszłym roku przejście na USB C, które zapewni w trakcie transferu plików znacznie większe możliwości.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla słuchawek AirPods

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij