Udostępnij
Tweetnij

iOS 16 i nieoryginalne AirPods. System wykryje podróbki

iOS 16 wniesie wiele nowych funkcji. Jedna z nich sprawdzi, czy słuchawki AirPods są nieoryginalne. Oprogramowanie będzie w stanie wykryć podróbki i wyświetli specjalny komunikat, gdy nie będzie to oryginalny sprzęt od Apple. Tylko iPhone’y z iOS 16 będą mogły pod tym kątem weryfikować słuchawki AirPods.

iOS 16 to aktualizacja, którą Apple planuje udostępnić za kilka dni. Deweloperzy i testerzy otrzymali już build RC. Firma przekazała w trakcie specjalnej konferencji, że nastąpi to już w poniedziałek i tego dnia oprogramowanie będą mogli instalować wszyscy użytkownicy iPhone’ów. Pojawi się też nowa opcja, która pozwoli wykrywać podróbki i nieoryginalne AirPods. Jak to ma działać?

iPhone z iOS 16 sprawdzi, czy podłączone do telefonu słuchawki są prawdziwe. Jeśli będą to podróbki i okażą się być nieoryginalne, to zostanie wyświetlony specjalny komunikat. Jego treść to: te słuchawki nie mogły zostać zweryfikowane jako oryginalne AirPods i mogą nie działać zgodnie z oczekiwaniami.

Podróbki i nieoryginalne AirPods wykryje tylko iOS 16

Taka funkcja zostanie dodana na iPhone’ach tylko z zainstalowanym iOS 16. Starsze wersje oprogramowania nie będą w stanie zweryfikować legalności słuchawek AirPods. I tak było też do tej pory. Poza tym użytkownik zobaczy przycisk o nazwie Dowiedz się więcej, który odeśle go na stronę z dodatkowymi informacjami.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora WhatsApp

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij