Udostępnij
Tweetnij

iOS 16 beta 3 – co nowego? Wykaz nowości

iOS 16 beta 3 to najnowsza aktualizacja poglądowej wersji systemu dla iPhone’ów. Co nowego tu znajdziemy? Nowości i zmian ponownie nie brakuje. Apple na tym etapie programu pilotażowego ciągle je dodaje. Zobaczmy sobie, co wprowadzono w iOS 16 beta 3, które wkrótce zostanie udostępnione dla wszystkich.

iOS 16 beta 3 zostało udostępnione deweloperom przez Apple wczoraj. Wiemy, że właśnie ta konkretna wersja zostanie udostępniona dla wszystkich. Tymczasem ponownie nie zabrakło licznych nowości, które zostały dodane także w drugiej becie. Zobaczmy sobie, co nowego wprowadzono dla iPhone’ów.

iOS 16 beta 3 – co nowego / nowości

iOS 16 beta 3 wprowadza nową funkcję oficjalnie zapowiedzianą przez Apple. Jest nią Lockdown Mode, które ma zapewnić ekstremalny (jak to określa producent) poziom zabezpieczeń. Nie tylko na iPhone’ach, bo również w Macach z macOS Ventura czy iPadach z iPadOS 16. Ma on chronić użytkowników przed narzędziami do szpiegowania, jak Pegasusem, o którym głośno było kilka miesięcy temu.

Następnie mamy czcionki dla zegarów na ekranie blokady, który można teraz w szerokim stopniu personalizować. Wraz z iOS 16 beta 3 Apple dodało nowe opcje. Do wyboru użytkowników jest 12 fontów. Jest też zmodyfikowany widżet dla zablokowanego ekranu i tym jest kalendarz. Firma doszła do wniosku, że jest tu wyświetlanych zbyt wiele poufnych informacji i te zostały usunięte.

iOS 16 beta 3 co nowego nowości zmiany
fot.: Jack Roberts/Twitter

iOS 16 beta 3 wprowadza także nową tapetę, która to tak naprawdę istniała wcześniej i mogą kojarzyć ci z was, którzy widzieli zapowiedź pierwszego iPhone’a z udziałem nieżyjącego założyciela Apple, czyli Steve’a Jobsa. Jest nią Clownfish, którą w końcu udostępniono. Jednak nie pojawia się ona u wszystkich testerów.

iOS 16 beta 3 co nowego nowości zmiany

W iOS 16 beta 3 Apple wprowadziło również zmiany obejmujące tapetę Ziemi dla zablokowanego ekranu, która teraz wyświetla się lepiej i widżety nie powodują przesłonięcia widoku naszej planety. Następnie mamy uaktualniony ekran z informacjami o zainstalowanym na iPhonie oprogramowaniu. Jest też nowy ekran powitalny dla usługi iCloud+, który wyświetla informacje o tej platformie.

Wkrótce ruszą publiczne testy iOS 16

Apple wkrótce uruchomi publiczny program pilotażowy iOS 16. Wtedy nowe oprogramowanie będą mogli testować wszyscy chętni użytkownicy iPhone’ów. Powinno to nastąpić na dniach. Możliwe, że już w najbliższy poniedziałek.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods Pro

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij