Udostępnij
Tweetnij

Tak mógł wyglądać pierwszy iPhone. To iPod połączony z telefonem

Pierwszy iPhone został zaprezentowany kilkanaście lat temu. Zrobił to nieżyjący założyciel Apple, czyli Steve Jobs. Droga była jednak daleka. Projektując urządzenie, firma chciała połączyć telefon z odtwarzaczem iPod. Tak więc pierwszy iPhone mógł wyglądać zupełnie inaczej. Mamy zdjęcia, które to pokazują.

Pierwszy iPhone, który kilkanaście lat temu zaprezentował nieżyjący Steve Jobs, z pewnością znacząco zmienił rynek smartfonów. Tak naprawdę urządzenie mogło wyglądać inaczej. Apple chciało nawet połączyć telefon ze swoim sztandarowym produktem z tamtych lat, który był odtwarzacz muzyczny iPod.

pierwszy iPhone telefon Apple iPod
fot.: Tony Fadell

Wczesne prototypy czegoś, co z czasem wyewoluowało w iPhone’a, ujawnił Tony Fadell. Zrobi to w książce Build, gdzie opisał m.in. kulisy pracy w Apple. Firma długo rozważało różne opcje z myślą o własnym smartfonie. Najciekawszy jest iPod w połączeniu z telefonem. Widzimy, że pomysł był z pewnością nietypowy. Zwłaszcza pod względem klawiatury numerycznej umieszczonej pod aparatem fotograficznym.

pierwszy iPhone telefon Apple iPod
fot.: Tony Fadell

Pierwszy iPhone na szczęście był inny

Choć Apple miało różne pomysły, tak pierwszy iPhone z 2007 r. okazał się być innym urządzeniem, które odniosło niebywały sukces. Wpłynęło to na całą branżę telefonów, które zaczęły do tamtego czasu znacząco się zmieniać. Firmę z Cupertino można lubić lub nie, ale z pewnością nie można odmówić jej wkładu, który wniosła w obecny rynek smartfonów.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods Pro

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij