Udostępnij
Tweetnij

macOS 12.3.1 z poprawkami dostępny. Apple udostępnia nową aktualizację dla Mac

macOS 12.3.1 to najnowsza aktualizacja dla komputerów Mac. Apple wprowadziło w niej poprawki i nie znajdziemy tu nowości. Usunięto błędy powiązane z Bluetooth oraz wyświetlaczami podłączanymi poprzez Thunderbolt. Ponadto aktualizacja macOS 12.3.1 rozwiązuje kilka problemów związanych z zabezpieczeniami.

macOS 12.3.1 to pierwsza aktualizacja serwisowa dla komputerów Mac dla większego uaktualnienia z zeszłego miesiąca. Tam została wprowadzona m.in. uniwersalna kontrola. Teraz przyszedł czas na poprawki błędów. Wykaz zmian nowego oprogramowania Apple widoczny jest poniżej.

Aktualizacja macOS 12.3.1 Monterey — wykaz zmian

System macOS Monterey 12.3.1 zawiera poprawki błędów i uaktualnienia zabezpieczeń dotyczące Maca.

To uaktualnienie naprawia następujące problemy:

  • Wyświetlacze podłączane do Maca mini (z 2018 roku) przez USB‑C lub Thunderbolt jako drugie wyświetlacze zewnętrzne mogły nie włączać się.
  • Urządzenia Bluetooth, na przykład kontrolery do gier, mogły tracić połączenie z Makiem po odtworzeniu dźwięku w niektórych słuchawkach Beats.

Informacje na temat zawartości uaktualnień Apple związanej z zabezpieczeniami można znaleźć pod tym adresem.

aktualizacja macOS 12.3.1 poprawki Apple Mac

Oprogramowanie można pobrać udając się do sekcji Preferencje systemowe i Uaktualnienia. Instalacja macOS 12.3.1 wiąże się z koniecznością ponownego uruchomienia komputera Mac w celu wprowadzenia wszystkich zmian. Wśród poprawek związanych z zabezpieczeniami są łatki dla podatności w sterownikach grafiki Intela czy związanych z AppleAVD. W czwartek udostępniono także iOS 15.4.1.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods Pro

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij