Udostępnij
Tweetnij

iPadOS 15.4 i macOS 12.3 beta dostępne. Wraca uniwersalna kontrola

iPadOS 15.4 beta i macOS 12.3 beta wprowadzają na urządzenia Apple wyczekiwaną nowość. To uniwersalna kontrola, która pozwala na sterowanie myszką i klawiaturą Maca iPadami. Rozwiązanie zapowiedziano na WWDC 2021, ale było wielokrotnie opóźnianie. Wraz z iPadOS 15.4 i macOS 12.3 w końcu je zobaczymy.

iPadOS 15.4 beta oraz macOS 12.3 beta zostały udostępnione wraz z poglądową wersją iOS 15.4. Apple rozpoczęło testy nowego oprogramowania dla swoich urządzeń i tym razem spodziewajmy się wielu nowości. Wśród nich jest uniwersalna kontrola, która to wielokrotnie była opóźniana.

aktualizacja iPadOS 15.4 macOS 12.3 beta Apple uniwersalna kontrola nowości

Uniwersalna kontrola została po raz pierwszy zapowiedziana przez Apple w trakcie czerwcowej konferencji WWDC 2021. Jednak w zeszłym roku nie udało się sfinalizować prac nad tą funkcją i doszło do opóźnień. Wraz z wersjami beta iPadOS 15.4 i macOS 12.3 ta opcja powraca. Spodziewamy się, że powinna być też częścią sfinalizowanych edycji tych konkretnych aktualizacji.

Uniwersalna kontrola w iPadOS 15.4 i macOS 12.3 beta

Na razie funkcja dostępna jest w poglądowej wersji wymienionych systemów. Jej aktywacja sprawia, że użytkownik zgodnych sprzętów może pracować z użyciem tej samej klawiatury i myszki na Macu oraz znajdującym się obok iPadzie. Pozostaje wierzyć, że tym razem nie dojdzie do opóźnień i w macOS 12.3 oraz iPadOS 15.4 rzeczywiście znajdziemy wsparcie dla tej opcji. Aktualizacji spodziewajmy się w marcu lub kwietniu.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla aplikacji Spotify

źródło: Macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij