Udostępnij
Tweetnij

Nowości, które Apple dodało w iOS 15.2, ale nie wymieniło w wykazie zmian

iOS 15.2 to aktualizacja dla iPhone’ów, która wprowadza sporo nowości. Co jednak ciekawe oficjalny wykaz zmian udostępniony przez Apple nie obejmuje wszystkich z nich. Jakie to funkcje i rozwiązania? Są to m.in. historia serwisowania i części. Poza tym iOS 15.2 wprowadza w iPhone’ach nowy sposób wymazywania.

iOS 15.2 to duża aktualizacja dla iPhone’ów udostępniona na początku tego tygodnia. Apple wprowadziło w niej trochę nowości. Oficjalny wykaz zmian nie obejmuje jednak wszystkich opcji. Pewne funkcje są ukryte, ale szybko się ich doszukano. Zobaczmy, jakie to rozwiązania.

aktualizacja Apple iOS 15.2 RC iPadOS 15.2 RC co nowego nowości zmiany tvOS 15.2 watchOS 8.3

Historia serwisowania i części

Aktualizacja iOS 15.2 wprowadza historię serwisowania i części. W ten sposób właściciele iPhone’ów mogą sprawdzić wybrane podzespoły, które zostały wymienione w ramach naprawy na inne. Poza tym można sprawdzić ich oryginalność. W zależności od modelu można uzyskać następujące informacje:

  • ‌iPhone‌ XR, XS, XS Max SE 2. gen. i nowsze – bateria
  • iPhone 11, 12 lub 13 – bateria i ekran
  • iPhone 12 lub 13 – bateria, ekran i aparat fotograficzny

Aktualizacja iOS 15.2 pozwala wymazać zablokowanego iPhone’a

iOS 15.2 wprowadza także inną nowość, o której Apple nie wspomniało w wykazie zmian. Jest nią możliwość wymazania zawartości zablokowanego telefonu z poziomu ekranu blokady. Wcześniej czynność wymagała podłączenia urządzenia do komputera z macOS lub Windows. Teraz wymóg ten znika, co z pewnością jest jakimś ułatwieniem.

aktualizacja iOS 15.2 Apple wymaz iPhone'a zablokowany ekran

Apple testuje kolejne wersje systemu

Warto dodać, że Apple testuje już dwie kolejne aktualizacje oprogramowania dla własnych telefonów. To iOS 15.3 i 15.4. Ta pierwsza została udostępniona dla testerów. Natomiast druga na razie znajduje się w rękach pracowników firmy.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij