Udostępnij
Tweetnij

macOS 12 Monterey sprawia problemy. Aktualizacja nie pojawia się na Macach z Apple M1

macOS 12.1 Monterey został udostępniony w poniedziałek. Nowa aktualizacja sprawia jednak pewne problemy. Część użytkowników komputerów Mac z Apple M1 po prostu jej nie widzi. Uaktualnienie do macOS 12.1 Monterey nie pojawia się w mechanizmie automatycznych aktualizacji i oprogramowania nie można pobrać.

Apple udostępniło macOS 12.1 Monterey w poniedziałek wieczorem. To większa aktualizacja oprogramowania dla komputerów Mac, która wprowadza ciekawe nowości. Wśród nich jest m.in. wyczekiwane SharePlay, ale zabrakło funkcji o nazwie uniwersalna kontrola, bo ta została opóźniona do wiosny. Tymczasem wybrani użytkownicy maszyn z Apple M1 zgłaszają problemy.

Część właścicieli komputerów Mac z układami Apple M1 raportuje, że u nich aktualizacja po prostu się nie pojawia. Wejście w preferencje systemowe do panelu uaktualnień czy Terminal nie pomagają. macOS 12.1 Monterey na ich maszynach jest niedostępny. Wyświetlany jest komunikat, że oprogramowanie (z numerem 12.0.1) jest aktualne).

aktualizacja macOS 12.1 Monterey co nowego nowości zmiany SharePlay Apple M1 problemy Mac

Problemy z macOS 12.1 Monterey na Macach z Apple M1 można rozwiązać

W takim przypadku istnieje pewne wyjście, ale z pewnością nie jest ono idealne. W tym celu należy odtworzyć oprogramowanie Maca z Apple M1, co wymusi pobranie najnowszej wersji systemu operacyjnego, czyli macOS 12.1 Monterey. Lepiej więc chyba poczekać do momentu, aż producent po prostu rozwiąże te problemy.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla aplikacji Spotify

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij