Udostępnij
Tweetnij

iOS 15.2 dodaje jeszcze jedną nowość, o której nie wspomniało Apple

iOS 15.2 wprowadza ciekawe nowości. Wśród nich jest także nowa opcja Wymaż iPhone’a, która pojawia się w momencie, gdy ekran jest zablokowany. W ten sposób proces można przeprowadzić bez koniecznością podłączania telefonu do komputera. Zobaczmy sobie, jak to działa.

iOS 15.2 Apple udostępniło dla wszystkich w poniedziałek wieczorem. Aktualizacja wprowadza także nowości, których firma nie wymieniła w oficjalnym wykazie zmian. Tak jest m.in. z historią serwisowania i części, ale nie tylko. Pojawia się także opcja Wymaż iPhone’a na zablokowanym ekranie.

Zablokowany iPhone czy iPad wymagał do tej pory podłączenia do komputera z macOS lub Windows i dopiero wtedy można go było wymazać. Wraz z iOS 15.2 to ulega zmianie. Zablokowany ekran dostał nową opcję, którą widać na poniższym zrzucie ekranowym udostępnionym przez Apple. Firma omawia też działanie nowego rozwiązania.

aktualizacja iOS 15.2 Apple wymaz iPhone'a zablokowany ekran

Wymaż iPhone’a wraz z iOS 15.2 na zablokowanym ekranie

Apple wyjaśnia, że użytkownik telefonu z zainstalowanym systemem iOS 15.2 i zablokowanym ekranem może wybrać nową opcję Wymaż iPhone’a. Następnie należy potwierdzić wybór poprzez dotknięcie opcji o tej samej nazwie. Potem trzeba wpisać hasło do Apple ID w celu wylogowania i po chwili rozpocznie się proces usuwania zawartości ze smartfona.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij