Udostępnij
Tweetnij

iPhone 14 Pro i 14 Pro Max mają dostać USB C. Apple da złącze w droższych modelach

iPhone 14 Pro oraz 14 Pro Max moja być pierwszymi telefonami, które otrzymają złącza USB C. Zastąpią one wysłużone i wolne Lightning. Wiemy jednak, że Apple ma takie plany tylko w związku z droższymi smartfonami. Dwa tańsze modele iPhone 14 ich nie dostaną.

iPhone 14 Pro Max i 14 Pro to dwa droższe smartfony Apple, które były już obiektem wielu przecieków. Teraz dowiadujemy się, że mogą być pierwszymi, które otrzymają złącza USB C. Producent unika tego interfejsu w telefonach, choć używa go już w tabletach iPad. Skąd więc zmiana decyzji?

W tym roku Apple zapewniło wsparcie dla formatu ProRes. Jednak złącze Lightning pozwala na zgrywanie takich filmów w bardzo wolnym tempie, bo interfejs z 2012 r. bazuje na przestarzałych standardach. Dlatego w modelach iPhone 14 Pro i Max rozważane jest przejście na USB C. Pozwoli ono na znacznie szybszy transfer danych.

Apple chce umieścić USB C tylko w modelach iPhone 14 Pro i Max

Wygląda na to, że interfejs USB C ma trafić tylko do droższych smartfonów iPhone 14 Pro. Apple nie ma go zaimplementować w dwóch tańszych telefonach, które to pozostaną z interfejsem Lightning. Jak będzie w rzeczywistości, to przekonamy się dopiero z czasem.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla mobilnego Chrome

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij