Udostępnij
Tweetnij

iPhone 14 otrzyma procesor Apple A16 Bionic, ale nie w 3 nm

iPhone 14 zostanie zaprezentowany w 2022 r. i wiemy, że dostanie procesor Apple A16 Bionic. Nowy SoC nie zostanie jednak wyprodukowany w 3 nm. TSMC ma problemy z taką litografią. Dlatego spodziewamy się, że Apple w przypadku chipów A16 dla modeli iPhone 14 zdecyduje się na proces 4 nm.

iPhone 14 to cztery nowe smartfony z systemem iOS, które zobaczymy w 2022 r. i te były już obiektem przecieków. Jest oczywiście pewnym, ze zgodnie z dotychczasową nomenklaturą otrzymają procesory Apple S16 Bionic. Wygląda jednak na to, że firma z Cupertino na razie nie będzie jeszcze mogą skorzystać z zalet procesu w rozmiarze 3 nm.

Produkcja procesorów Apple A16 Bionic dla smartfonów iPhone 14 zostanie ponownie powierzona firmie TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company Limited). Partner ma jednak problemy z uzyskaniem odpowiednich warunków do przejścia na proces 3 nm. Dlatego też branżowe źródła raportują, że gigant zdecyduje się na inny rozmiar litograficzny.

Apple A16 Bionic dla modeli iPhone 14 w 4 nm

Plotki wprost z Azji mówią o tym, że Apple w przypadku procesorów A16 Bionic zdecyduje się na litografię w 4 nm. Tak więc spodziewajmy się, że właśnie chipy w takim rozmiarze trafią pod obudowę smartfonów iPhone 14. Przeskoczenie na mniejszą litografię zapewne zostanie przełożone do 2023 r., z czym trzeba po prostu się pogodzić.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods

źródło: Digitimes

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij