Udostępnij
Tweetnij

iPhone 13 Pro – wideo 4K ProRes stawia wymagania

iPhone 13 Pro dostał aparat fotograficzny, który pozwoli na nagrywanie wideo 4K w formacie ProRes. Funkcja stawia jednak pewne wymagania. Związane są one z wielkością pamięci. Okazuje się, że Apple pozbawi obsługi takiego rozwiązanie tych smartfonów iPhone 13 Pro, które mają tylko 128 GB miejsca.

iPhone 13 Pro został zaprezentowany wczoraj. Apple pochwaliło się, że nowe smartfony dla bardziej wymagających użytkowników dostały aparaty fotograficzne z funkcją nagrywania wideo w formacie ProRes. Jednak stawiane są tu pewne wymagania, które dotyczą jakości 4K. Nie każdy z telefonów będzie miał możliwość rejestrowania takich filmów.

Apple pozwoli na nagrywanie filmów w formacie Pro Res i jakości 1080p w każdym z modeli iPhone 13 Pro. Pamiętajmy, że będą one dostępne w czterech wariantach pojemnościowych. Są to wersje 128, 256 lub 512 GB oraz 1 TB. Sytuacja nieco się komplikuje w przypadku wideo 4K.

iPhone 13 Pro nie zawsze nagra wideo 4K w ProRes

Apple stawia wymagania dla nagrywania wideo w 4K i ProRes. Będzie to możliwe tylko w tych smartfonach iPhone 13 Pro, które mają co najmniej 256 GB miejsca na dane. Takie informacje pojawiły się na stronie producenta. Jeśli więc zdecyduje się na zakup najtańszej opcji ze 128 GB pamięci, to takiej funkcji nie będzie. Co warto mieć na uwadze.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods

źródło: macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij