Udostępnij
Tweetnij

iOS 15 – jak przygotować iPhone’a przed nową aktualizacją Apple?

iOS 15 to duża aktualizacja oprogramowania dla iPhone’ów. Apple udostępni ją jeszcze w tym miesiącu. Jak przygotować się na nowy software? Jest kilka czynności, które warto zrobić przed zainstalowaniem aktualizacji iOS 15 na iPhone’ach. W tym poradniku podpowiadamy, co należy wiedzieć.

iOS 15 to duża aktualizacja dla iPhone’ów, która jest naprawdę blisko. Obecnie znajduje się na etapie beta testów. Jednak Apple wkrótce udostępni sfinalizowane oprogramowanie dla wszystkich użytkowników iPhone’ów. Nastąpi to później w tym miesiącu. Zobaczmy, jak przygotować się pod kątem instalacji nowego uaktualnienia.

Aktualizacja iOS 15 dla tych modeli iPhone’ów

iOS 15 trafi na te same smartfony, które otrzymały dużą aktualizację w zeszłym roku. Tak więc począwszy od modeli 6s i 6s Plus. Wykaz wszystkich znajduje się poniżej.

  • iPhone 6s i 6s Plus
  • iPhone SE (obu generacji)
  • iPhone 7 i 7 Plus
  • iPhone 8 i 8 Plus
  • iPhone X, Xr, Xs i Xs Max
  • iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max
  • iPhone 12, 12 Mini, 12 Pro i 12 Pro Max

Jak przygotować telefon Apple do uaktualnienia

Chcąc przygotować iPhone’a pod kątem instalacji iOS 15 należy przede wszystkim upewnić się, że dysponujemy odpowiednio dużym miejscem na dane. Aktualizacja pobierana drogą OTA będzie ważyła kilka gigabajtów. Jeśli pamięć naszego telefonu jest zapełniona plikami czy zbędnymi aplikacjami lub grami, to należy ją zwolnić.

Następnym krokiem jest wykonanie kopii zapasowej. To istotne pod kątem ewentualnych problemów, które mogą przecież w trakcie instalowania iOS 15 wystąpić. Możemy to zrobić w iCloud lub też na komputerze po podłączeniu iPhone’a z użyciem kabla.

Przed samą instalacją

iOS 15 będzie można pobrać i zainstalować po spełnieniu pewnych kryteriów. Pierwszym jest nawiązanie połączenia z siecią Wi-Fi. Apple nie pozwala na pobieranie uaktualnień oprogramowania z użyciem danych sieci komórkowej. Sama instalacja będzie możliwa wtedy, gdy iPhone będzie miał baterię naładowaną w co najmniej 50 proc. lub też 20 proc. i będzie podłączony do ładowarki.

Nie instaluj iOS 15 od razu w dniu premiery

Na iOS 15 czeka z niecierpliwością wielu użytkowników iPhone’ów. Jednak pośpiech jest tutaj złym kompanem. W przeszłości bywało tak, że Apple udostępniało feralne aktualizacje, które mogły nawet uceglać telefony. Dlatego lepiej się wstrzymać i poczekać na przykład te kilka godzin. Jeśli pojawią się jakieś znane problemy, to wtedy z pewnością w sieci będzie już o nich wiadomo.

Spodziewamy się, że Apple ogłosi datę dostępności finalnej wersji iOS 15 dla wszystkich użytkowników iPhone’ów w trakcie wtorkowej konferencji. Prawdopodobnie aktualizacja pojawi się w okolicy 22 września (środa). Czy tak będzie, to przekonamy się już wkrótce.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij