Udostępnij
Tweetnij

iOS 15 bez SharePlay. Apple wprowadzi nowość w iOS 15.1 lub później

iOS 15 beta został pozbawiony funkcji SharePlay. Apple wyjaśnia, że nowość została opóźniona. Zobaczymy ją dopiero z aktualizacją iOS 15.1 lub podobną.

SharePlay to jedna z najważniejszych nowości z systemu iOS 15, którą Apple zaprezentowało na WWDC 2021. Co jednak ciekawe w wersji beta 6, którą udostępniono testerom wczoraj, funkcja zniknęła. Gigant poinformował, że rzeczywiście tak się stało i nie jest to przypadkiem. Na rozwiązanie poczekamy do iOS 15.1 lub nawet dłużej.

Apple wyjaśniło, że SharePlay nie będzie gotowe w przyszłym miesiącu. Dlatego funkcję na razie wyłączono. Wymaga ona jeszcze prac i dlatego zostanie udostępniona w późniejszym terminie. Wniesie ją aktualizacja z numerkiem 15.1 lub 2 albo podobna. To na razie nie jest jeszcze jasne.

kiedy aktualizacja iOS 15.1 SharePlay nowości Apple

Apple udostępni SharePlay najwcześniej wraz z iOS 15.1

Apple nie podało dokładnej przyczyny opóźnienia we wprowadzeniu takiej nowości. Wiemy jednak, że SharePlay nie pojawi się wcześniej niż wraz z aktualizacją iOS 15.1, która pewnie zostanie udostępniona w październiku. Podobnie rzecz ma się z 15. wersjami systemów iPadOS oraz tvOS, jak i macOS Monterey. Tak więc będzie trzeba poczekać.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla aplikacji Spotify

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij