Udostępnij
Tweetnij

iOS 14.6 pozwala przesyłać bezstratną muzykę z iPhone’a do głośnika HomePod

iOS 14.6 ma ciekawą funkcję. Pozwala ona na przesyłanie bezstratnej muzyki z iPhone’a do głośnika HomePod. Zobaczmy, jak to można zrobić w iOS 14.6.

iOS 14.6 oferuje dostęp do utworów w jakości lossless z Apple Music. W trakcie omawiania dostępności nowych funkcji pewne rzeczy jednak przemilczano lub wywoływały konsternację. Okazuje się, że bezstratna muzyka może być odtwarzana na głośniku HomePod i jest to możliwe poprzez przesyłanie dźwięku z iPhone’ów. Zobaczmy, jak to w prosty sposób zrobić.

Tak prześlesz bezstratną muzykę z iPhone’a z iOS 14.6 do głośnika HomePod

1. Upewniamy się, że cały album czy utwór jest pobrany do pamięci iPhone’a w formie bezstratnej. Jeśli ściągnęliśmy go wcześniej, to sama zmiana ustawień Apple Music tego nie zmieni. Taką muzykę należy ściągnąć ponownie.

2. W odtwarzaczu muzycznym dotykamy ikonkę AirPlay i wybieramy nasz głośnik z Siri. Połączenie musi mieć postać „iPhone -> HomePod”, a wyżej znajdzie się symbol Losless.

iOS 14.6 jak przesyłać bezstratna muzyka z iPhone do HomePod

To tyle, ale tu warto dodać, że funkcja na iPhonie z iOS 14.6 nie zawsze działa. Ponadto warto dodać, że w iOS 15 pojawiła się nowa opcja w aplikacji Dom związana z Apple Music. Jest nią dźwięk lossless, który znajduje się w ustawieniach konta.

iOS 14.6 jak przesyłać bezstratna muzyka z iPhone do HomePod

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij