Udostępnij
Tweetnij

Apple M1X – taki procesor ma dostać MacBook Pro 2021

Apple M1X to procesor, który ma dostać MacBook Pro 2021. Pewne plotki mówiły o nazwie M2. Wygląda jednak na to, że nowy układ ma nazywać się inaczej. Nowe laptopy z logo nadgryzionego jabłka możemy ujrzeć już latem. Zobaczmy, co wiemy o chipie Apple M1X.

Apple M1X to nowy procesor, który już pojawiał się w przeciekach. Pewne plotki mówiły o chipie M2. Ten ma być jednak układem kolejnej generacji. MacBook Pro 2021, który podobno jest już blisko, ma otrzymać ten pierwszy z wymienionych. Co już wiadomo o tym SoC? Okazuje się, że całkiem sporo.

Apple M1X był opracowywany pod dwoma nazwami. To Jade C-Chop i Jade C-Die. Każdy z tych układów ma 10 rdzeni, z czego 8 jest do bardziej złożonych zadań, a pozostałe 2 są energooszczędne. Poza tym MacBook Pro 2021 ma dostać GPU z 16 lub 32 rdzeniami. W zależności od konfiguracji.

Apple M1X MacBook Pro 2021

MacBook Pro 2021 z Apple M1X z nawet 64 GB RAM

Wiemy też, że Apple M1X obsłuży więcej pamięci operacyjnej. Plotki mówią o tym, że MacBook Pro 2021 może być oferowany nawet z 64 GB RAM. Tak jest już obecnie w przypadku modeli z układami Intela. Jednak w przypadku M1 nie może to być więcej niż 16 GB pamięci.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij