Udostępnij
Tweetnij

Znaleziono sposób na wymianę pamięci i dysku SSD w Macach z Apple M1

Mac z Apple M1 teoretycznie nie pozwala zwiększyć pamięć RAM. Dysk SSD jest też niewymienny. Tymczasem znaleziono sposób na to, jak je wymienić.

Apple M1 to autorski procesor firmy z logo nadgryzionego jabłka, który trafił do nowych komputerów Mac Mini, MacBook Air i Pro. Jak dobrze wiemy, w tych maszynach pamięć RAM i dysk SSD są zintegrowane. Jak więc można je wymienić i w ten sposób rozszerzyć? Cóż, nie jest to proste, ale sposób istnieje.

Chińczycy wzięli pod lupę płytę główną z Apple M1. Następnie znaleźli sposób na wymianę pamięci RAM i dysku SSD na kości o większej pojemności. Rozmiar udało się zwiększyć (odpowiednio) z 8 do 16 GB oraz 256 GB do 1 TB. macOS po takiej operacji nie miał problemu z rozpoznaniem nowych podzespołów. Jest więc to możliwe.

Apple M1 Mac Mini MacBook Air jak wymienić pamięć RAM zwiększyć dysk SSD
Apple M1 Mac Mini MacBook Air jak wymienić pamięć RAM zwiększyć dysk SSD
Apple M1 Mac Mini MacBook Air jak wymienić pamięć RAM zwiększyć dysk SSD

Zwiększenie pamięci RAM i wymiana dysku SSD w komputerach Mac z Apple M1 nie dla wszystkich

Tutaj warto zauważyć, że taka wymiana nie jest czynnością dla każdego. W przypadku Maca Mini z procesorami Intela zwiększenie RAM-u nie stanowiło problemu. Tutaj jednak jest to czynność wymagająca wielkiej precyzji i umiejętności. Poza tym taki zabieg wiąże się z utratą gwarancji, co też trzeba mieć na uwadze.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla aplikacji Spotify

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij