Udostępnij
Tweetnij

Apple planuje udostępniać poprawki bezpieczeństwa poza zwykłymi aktualizacjami

iOS 14.5 beta i macOS 11.3 beta zdradzają ciekawą nowość. Apple planuje udostępniać poprawki bezpieczeństwa osobno. Premiera iOS 14.5 jest już blisko.

iOS 14.5 beta (obecnie w czwartej wersji) i macOS 11.3 beta znajdują się obecnie na etapie testów. To uaktualnienia, które wniosą sporo nowości. W tym także pomniejszych. Apple planuje także jeszcze jedną zmianę, która obejmie poprawki bezpieczeństwa. Te będą mogły być udostępniane osobnym kanałem.

Plany Apple ujawnia kod źródłowy iOS 14.5 beta i macOS 11.3. Tutaj pojawiają się wzmianki mówiące o tym, że poprawki bezpieczeństwa będą mogły być udostępniane poza zwykłymi aktualizacjami systemowymi. Będzie to o tyle istotne, że te pierwsze będzie można instalować niezależnie i na przykład nie trzeba będzie w tym celu migrować do najnowszej wersji oprogramowania. Zmiana jest zdecydowanie na plus i następuje na kilka miesięcy przed zapowiedzią software z numerkiem 15.

aktualizacja iOS 14.5 beta macOS 11.3 beta poprawki bezpieczeństwa Apple
aktualizacja iOS 14.5 beta macOS 11.3 beta poprawki bezpieczeństwa Apple
aktualizacja iOS 14.5 beta macOS 11.3 beta poprawki bezpieczeństwa Apple

iOS 14.5 i macOS 11.3 na razie w wersjach beta

Obecnie iOS 14.5 i macOS 11.3 dostępne są w poglądowych wersjach beta. Jednak już wkrótce deweloperzy dostaną edycje RC oprogramowania. Potem zostaną one udostępnione wszystkim użytkownikom iPhone’ów, iPadów czy Maców. Prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla mobilnego Chrome

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij