Udostępnij
Tweetnij

Apple zaczęło wysyłać odblokowane iPhone’y w ramach Security Research Device Program

Apple zaczęło wysyłać specjalistom iPhone’y, które mają fabryczny jailbreak. W ramach Apple Security Research Device Program. Dostają je wybrańcy.

iPhone’y mające fabryczny jailbreak są już wysyłane do pierwszych specjalistów w ramach inicjatywy Apple Security Research Device Program. Została ona zapoczątkowana już w sierpniu 2019 roku, kiedy to ją zapowiedziano. Potem zaczęło zbierać pierwsze zgłoszenia. Nastąpiło to w lipcu 2020 roku.

Teraz rozpoczęła się wysyłka tych iPhone’ów do specjalistów, których zgłoszenia zostały pozytywnie zakwalifikowane. Apple stawiło tu różne wymagania. Fabryczny jailbreak pozwala tutaj na dostęp do funkcji, które normalnie są zablokowane. Po to, aby szukacze dziur mogli je łatwiej znaleźć i następnie przesłać stosowne informacje do producenta.

iPhone fabryczny jailbreak Apple Security Research Device Program

Fabryczny jailbreak w iPhone’ach tylko dla wybrańców

Pamiętajmy, że iPhone’y mające taki fabryczny jailbreak nie są dostępne dla zwykłych klientów. Tutaj polityka producenta w tej kwestii jest jasna. Odblokowywanie telefonów nie jest dozwolone. Co jakiś czas pojawiają się nowe eksploity, ale gigant z Cupertino luki te sukcesywnie łata. Wraz z inicjatywą Apple Security Research Device Program pewnie będzie to następować jeszcze szybciej.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij