Udostępnij
Tweetnij

iPhone 12 Mini sprawia problemy z dotykiem

iPhone 12 Mini ma pewne problemy z dotykiem. Błąd ten występuje także u polskich właścicieli. Te problemy z modelem iPhone 12 Mini są też w iOS 14.3 beta.

iPhone 12 Mini trafił już w ręce pierwszych klientów. Niestety, szybko pojawiły się problemy z dotykiem. Część właścicieli telefonu skarży się na to, że ekran nie reaguje prawidłowo na dotyk. Nas poinformował czytelnik (dzięki Przemysław Starczynowski za informację!), który przyjrzał się tym niedogodnościom bliżej. Zobaczmy, co ustalił. Również po zainstalowaniu iOS 14.3 beta, który udostępniono w tym tygodniu.

Problemy z dotykiem w modelu iPhone 12 Mini występują po nałożeniu na ekran szkiełka ochronnego. Objawiają się na różne sposoby. W momencie, gdy telefon leży na płaskiej powierzchni, to ciężko go odblokować. Rudno jest też skorzystać z ikonek latarki i aparatu. Sytuacja wygląda jeszcze gorzej, gdy smartfon znajduje się w etui. Wtedy jego odblokowanie jest bardzo utrudnione.

Problemy z dotykiem w modelu iPhone 12 Mini znikają po podłączeniu do ładowarki

Przemysław przeprowadził także próby po zainstalowaniu iOS 14.3 beta. Tam występowały one również. Co jednak ciekawe, problemy z dotykiem w smartfonach iPhone 12 Mini znikają w momencie, gdy urządzenie zostanie podłączone do ładowarki. Na podobne przypadłości skarżą się także użytkownicy na zagranicznych forach. Problem nie jest więc z pewnością zawężony.

Apple zapewne już przygląda się tym przypadłościom i będzie próbowało zaradzić. Zapewne przed premierą iOS 14.3, którego spodziewamy się dopiero w przyszłym kwartale, zostanie udostępniona mniejsza aktualizacja rozwiązująca problemy. Na razie trzeba czekać.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods

źródło: opracowanie własne

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij