Udostępnij
Tweetnij

macOS Big Sur od dziś dla wszystkich. Co warto wiedzieć?

macOS Big Sur zadebiutuje dziś. Gdzie pobrać i jak zainstalować aktualizację? Będzie to możliwe z Mac App Store. macOS Big Sur spodziewamy się o 19:00.

macOS Big Sur to nowy system operacyjny Apple, na który w tym roku kazano nam poczekać dłużej. Niedawno testerom udostępniono wydanie z numerkiem 11.0.1. Tymczasem nowa aktualizacja dla komputerów Mac stanie się w końcu ogólnodostępna. Gdzie będzie można ją pobrać i jak zainstalować?

Gdzie pobrać i jak zainstalować macOS Big Sur 11 na komputerze Mac

macOS Big Sur to aktualizacja oprogramowania, której Apple nie udostępnia poprzez mechanizm do dostarczania automatycznych aktualizacji. Musicie go pobrać z Mac App Store. W momencie dostępności wstawimy tutaj link (oto link). Nowy system powinien ważyć kilkanaście gigabajtów, a więc nie jest to małe uaktualnienie. Po ściągnięciu obrazu uruchomi się instalator, gdzie trzeba postępować według wskazówek wyświetlanych przez kreatora. Poniżej lista komputerów zgodnych z nowym software.

  • MacBook z 2015 roku i nowsze
  • MacBook Air z 2013 roku i nowsze
  • MacBook Pro z końca 2013 roku i nowsze
  • Mac Mini z 2014 roku i nowsze
  • iMac z 2014 roku i nowsze
  • iMac Pro (wszystkie modele)
  • Mac Pro z 2013 roku i nowsze

kiedy premiera macOS Big Sur 11 jak zainstalowa skąd gdzie pobrać link

macOS 11 Big Sur wprowadza nowe elementy do interfejsu użytkownika czy przeprojektowane centrum powiadomień. Pojawiają się także nowe widżety. Następnie mamy nową wersję aplikacji Wiadomości, w której dodano te opcje, które pokazano wraz z iOS 14. Jest też nowa aplikacja Mapy z przeprojektowanym interfejsem. Deweloperzy oprogramowania skorzystają z nowości w Catalyst. Jest też odświeżona wersja przeglądarki Safari.

Przeczytaj także: Najciekawsze wskazówki dla słuchawek AirPods

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij