Udostępnij
Tweetnij

iPhone 12 Pro umożliwia mierzenie wzrostu człowieka

iPhone 12 Pro ma aparat, gdzie Apple dodało LiDAR. Sensor ma ciekawą funkcję i pozwala zmierzyć wzrost człowieka. Zobaczmy, jak to działa w iPhone 12 Pro.

iPhone 12 Pro jest już dostępny na rynku. Wiemy, że ma aparat fotograficzny, który otrzymał dodatkowy sensor LiDAR. Ten wprowadza nowe możliwości dla kamery. Dzięki temu pojawia się ciekawa funkcja, która umożliwia zmierzyć wzrost człowieka. Jak to działa?

Potrzebujemy smartfona iPhone 12 Pro i aplikacji miarka. To tutaj można zmierzyć wzrost człowieka. Będzie to jednak możliwe w momencie, gdy cała osoba będzie widoczna w kadrze. Po chwili aplikacja powinna wyświetlić wzrost danego człowieka. Przykład widzicie na poniższym zrzucie ekranowym.

Apple iPhone 12 Pro LiDAR jak zmierzyć wzrost człowieka ludzi osoby aparat miarka

Nie tylko iPhone 12 Pro z LiDAR pozwala zmierzyć wzrost człowieka

W przypadku telefonów z logo nadgryzionego jabłka taka funkcja dostępna jest tylko w modelach iPhone 12 Pro. Max również ją dostanie, gdy zadebiutuje na rynku. W tańszych smartfonach bez sensora LiDAR to nie działa. Jednak pamiętajmy o ostatnim iPadzie Pro. W nim również Apple umieściło ten element w kamerze i dlatego opcja powinna działać również na tym konkretnym tablecie.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods

źródło: TNW

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij