Udostępnij
Tweetnij

Wiemy, dlaczego Apple zrezygnowało w iPhone’ach 12 z ekranów 120 Hz

iPhone 12 Pro nie dostanie ekranów 120 Hz. Apple z nich zrezygnowało i dowiadujemy się, że to przez modemy 5G. Apple musiało dokonać wyboru w iPhone 12 Pro.

iPhone 12 Pro według wcześniejszych plotek miał dostać ekrany z odświeżaniem obrazu w 120, ale ostatnie przecieki mówią coś innego. Jak jednak dobrze wiemy, Apple zaimplementuje w tegorocznych smartfonach modemy 5G. To właśnie z ich powodu nie będzie wyświetlaczy z funkcję ProMotion. Z czego to wynika?

Pamiętajmy, że łączność 5G i ekrany odświeżające obraz w 120 Hz wpływają na mocne zużycie energii baterii. To połączenie sprawiło, że iPhone 12 Pro nie zapewniał optymalnego czasu pracy na jednym naładowaniu. Trzeba więc było podjąć decyzję i z czegoś zrezygnować. Wybór Apple padł na wyświetlacze ProMotion, co można zrozumieć.

Apple B14 wersje iPhone 12 Mini cena specyfikcja dane techniczne iPhone 12 Pro Max plotki przecieki wycieki 5G ekrany 120 Hz

iPhone 12 Pro może nie mieć ekranu 120 Hz, ale bez 5G Apple by przepadło

To właśnie modemy 5G będą w tym roku najważniejszą nowością w telefonach Apple. To sprawi, że iPhone 12 Pro i dwa tańsze modele będą świetnie się sprzedawać. Wiele osób dokona przesiadki na nowe smartfony właśnie z tego powodu. Firma nie mogła w tym roku zrezygnować z tego rozwiązania. Jednak już z ekranów 120 Hz jak najbardziej. 

Tak więc iPhone 12 Pro zadebiutuje bez ekranu 120 Hz i tego rozwiązania spodziewajmy się w przyszłorocznych modelach Apple. Funkcja pojawi się w trzynastkach. W tym roku otrzymamy 5G czy udoskonalony aparat z sensorem LiDAR. Premiera już jutro.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora Messenger

źródło: Twitter

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij