Udostępnij
Tweetnij

iOS 14 wprowadza nowe wskaźniki dostępu do kamery i mikrofonu

iOS 14 wprowadza nowe powiadomienia o uzyskiwaniu dostępu do kamery i mikrofonu. To pomarańczowa lub zielona kropka. Zobaczmy, co to oznacza w iOS 14.

iOS 14 to ogromna aktualizacja oprogramowania iPhone’ów, która wprowadza mnóstwo nowości. Ostatnio wspominaliśmy wam o tym, co pojawiło się w Pogodzie oraz geście stuknięcia w tył obudowy. Jeśli macie już nowy system na telefonie, to pewnie zauważyliście już, że czasem pojawia się pomarańczowa lub zielona kropka. Co to jest?

Pomarańczowa lub zielona kropka z iPhone’a na iOS 14 to system powiadomień o dostępie

Taka pomarańczowa lub zielona kropka z iOS 14, to nowy system powiadomień związany z uzyskiwaniem dostępu do mikrofonu lub kamery. Jeśli jakaś aplikacja lub funkcja telefonu będzie próbowała uzyskać taki dostęp, to zostanie wyświetlone takie powiadomienie. Tak więc jeśli będziecie dzwonić lub też uruchamiać aparat, to nie zdziwcie się, gdy pojawi się taki element.

Co oznacza zielona kropka pomarańczowa kropka z iPhone na iOS 14 co to Co oznacza zielona kropka pomarańczowa kropka z iPhone na iOS 14 co to

Apple obecnie już testuje z beta testerami aktualizację iOS 14.2. Wydanie z numerkiem 14.1 przeskoczono, a więc pewnie to uaktualnienie zostanie niedługo udostępnione dla wszystkich. Być może jeszcze przed premierą nowych iPhone’ów. W międzyczasie możecie zapoznać się z najciekawszymi trikami i ukrytymi funkcjami.

Preczytaj także: Najlepsze nowe wskazówki dla słuchawek AirPods

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij