Udostępnij
Tweetnij

iPadOS 14 wprowadza widżety, ale koncept pokazuje, że można to zrobić lepiej

iPadOS 14 to tegoroczna aktualizacja dla iPadów, w której Apple wprowadza na przykład widżety. Tymczasem powstał koncept iPadOS 15, który pokazuje, że pewne rzeczy można było zrobić lepiej. Zakłada on modułową budowę ekranu głównego. W ten sposób widżety i aplikacje można będzie umieszczać w różnych miejscach.

iPadOS 14 to tegoroczna aktualizacja oprogramowania dla iPadów, którą Apple obecnie udostępnia w wersji beta. Wśród nowości są długo wyczekiwane widżety. Trzeba jednak przyznać, że w trakcie ich używania istnieją pewne ograniczenia, które nie podobają się wszystkim użytkownikom. Tymczasem Parker Ortolani stworzył koncept systemu iPadOS 15 i pokazał w nim, że pewne rozwiązania mogły zostać wykonane lepiej. Rzućmy sobie na to okiem.

Ortolani w swojej wizji systemu iPadOS 15 proponuje modułową budowę ekranu głównego. Dzięki temu aplikacje i widżety mogą być umieszczone w różnych miejscach. Także przy pustych przestrzeniach, co nie jest normalnie możliwe. Następnie mamy propozycję menu Pro, które wydaje się być inspirowane macOS dla komputerów Mac. Są też opcje dla biblioteki aplikacji czy tacka z widżetami. Możecie to zobaczyć na poniższych zrzutach ekranowych.

iPadOS 15 iPadOS 14 aktualizacja Apple koncept widżety iPadOS 15 iPadOS 14 aktualizacja Apple koncept widżety iPadOS 15 iPadOS 14 aktualizacja Apple koncept widżety iPadOS 15 iPadOS 14 aktualizacja Apple koncept widżety

iPadOS 14 i widżety już blisko, ale na iPadOS 15 poczekamy

Premiera tegorocznej aktualizacji dla iPadów odbędzie się już za kilka tygodni. Spodziewamy się, że Apple udostępni finalną wersję oprogramowania w okolicy września. Na 15. odsłonę poczekamy jednak do 2021 roku. Czy gigant wprowadzi któreś z tych proponowanych zmian? O tym przekonamy się dopiero za kilkanaście miesięcy.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij