Udostępnij
Tweetnij

Najciekawsze ukryte funkcje z iOS 14

iOS 14 beta zawiera liczne nowości i ma też ukryte funkcje oraz opcje, które z pewnością warto znać. Wybraliśmy dla was najciekawsze według nas triki i wskazówki, które usprawnią wam codzienną pracę z telefonami iPhone. Zobaczmy więc, co tak naprawdę skrywa system iOS 14 beta i z czego warto korzystać.

iOS 14 beta to nowy system operacyjny dla iPhone’ów, który na razie dostępny jest dla deweloperów. Jednak już w przyszłym miesiącu Apple udostępni go dla wszystkich chętnych użytkowników i ci będą mogli również go testować. Oprogramowanie skrywa ukryte funkcje i opcje. W tym artykule wybraliśmy triki i wskazówki, które warto znać.

iOS 14 beta jest w stanie rozpoznawać dźwięki

To jedna z najciekawszych ukrytych nowości w iOS 14 beta. iPhone jest w stanie rozpoznawać różnego rodzaju dźwięki (które wybiera z listy użytkownik). W momencie ich wykrycia telefon wysyła powiadomienie na ekranie. Funkcję można skonfigurować udając się do sekcji Ustawienia, Dostępność i Rozpoznawanie dźwięku.

aktualizacja iOS 14 beta ukryte funkcje opcje sztuczki triki wskazówki

Zdjęcia w końcu pozwalają dodać podpisy

Zdjęcia w wersji na macOS umożliwiają dodawanie podpisów do fotek od dawna. Na iPhone’ach takiej możliwości nie było. Jednak wraz z iOS 14 beta to w końcu ulega zmianie. Chcąc wprowadzić tekst trzeba tylko wybrać zdjęcie i otworzyć je. Następnie przesunąć lekko palcem do góry. Po chwili pojawi się opcja Dodaj podpis.

aktualizacja iOS 14 beta ukryte funkcje opcje sztuczki triki wskazówki

Wskaźniki dostępu do mikrofonu i kamery

iOS 14 ma zwiększyć prywatność użytkowników i tutaj Apple dodało różne funkcje, które mają pomóc w osiągnięciu tego celu. Wśród nich jest monitorowanie dostępu do schowka przez aplikacje, co było niedawno nagłośnione za sprawą TikToka. Są także wskaźniki w postaci zielonej i pomarańczowej kropki. Pojawiają się w prawym górnym rogu. Pierwszy kolor wyświetla się w momencie, gdy dana aplikacja uzyskuje dostęp do kamery. Drugi odpowiada za mikrofon.

aktualizacja iOS 14 beta ukryte funkcje opcje sztuczki triki wskazówki

Widżety w stosie inteligentnym

iOS 14 beta wprowadza do ekranu początkowego iPhone’ów. To funkcja, na którą Apple kazało nam długo czekać. Tego typu elementy możemy umieszczać obok siebie i dostosowywać ich rozmiar. Jednak istnieje jeszcze coś takiego, jak stos inteligentny. W ten sposób można umieszczać kilka widżetów w jednym miejscu. Następnie można je przewijać, co jest bardzo praktyczne i pozwala zaoszczędzić miejsce.

aktualizacja iOS 14 beta ukryte funkcje opcje sztuczki triki wskazówki

Wyszukiwarka emoji

W iOS 14 beta Apple wprowadziło także wyszukiwarkę emoji. Na taką opcję również musieliśmy długo czekać. W ten sposób można znaleźć dowolną emotkę znacznie szybciej. Ta funkcja całkiem dobrze radzi sobie także w naszym języku. Chcąc z niej skorzytać trzeba tylko na klawiaturze emoji zacząć wpisywać szukaną nazwę w wyszukiwarce znajdującej się nad obrazkami.

iOS 14 nowe emoji szukanie Apple klawiatura iPhone

Przeczytaj także: Zestaw wskazówek dla słuchawek AirPods

źródło: opracowanie własne

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij