Udostępnij
Tweetnij

Apple prezentuje iOS 14 dla iPhone’ów. Oto najważniejsze nowości

iOS 14 to nowy system dla iPhone’ów, który Apple zaprezentowało na WWDC 2020. Jeśli zastanawiacie się nad tym, co nowego wnosi oprogramowanie, to znamy już wykaz najważniejszych nowości. Finalna wersja iOS 14 zostanie udostępniona dopiero za kilka miesięcy. Już dziś rozpoczną się oficjalne beta testy.

iOS 14 to nowy system operacyjny dla iPhone’ów, który Apple, zgodnie z zapowiedziami, pokazało w trakcie keynote otwierającego WWDC 2020. Firma zaprezentowała najciekawsze nowości, choć tych w rzeczywistości będzie więcej. Zobaczmy więc, co nowego wprowadza uaktualnione oprogramowanie. Poczekamy na nie kilka miesięcy.

Nowości z iOS 14 pokazane przez Apple

iOS 14 wprowadza duże zmiany na ekranie początkowym, gdzie mamy ikony aplikacji. Wprowadzono widżety, które pozwolą lepiej wykorzystać dostępne miejsce. Następnie mamy App Library, czyli nowy sposób na organizowanie naszych aplikacji. W końcu pojawia się także tryb picture-in-picture, który pozwoli oglądać wideo w pomniejszym okienku, które będzie wyświetlane ponad innymi.

Nowości co nowego nowe funkcje aktualizacja iOS 14 kiedy premiera Apple iPhone

iOS 14 wprowadza także nowości dla Siri. Apple zdecydowało się przeprojektować wygląd asystentki oraz dodano funkcję tłumacza. Są też nowe funkcje w aplikacji Wiadomości, które obejmują Memoji, przypinane konwersacje oraz rozmowy grupowe. Zobaczyliśmy też nowe funkcje w Mapach oraz obejmujące CarPlay. Pokazano również CarKey, które pozwala otwierać nowe samochody iPhone’em.

Nowości co nowego nowe funkcje aktualizacja iOS 14 kiedy premiera Apple iPhone

iOS 14 zostanie udostępniony dopiero za kilka miesięcy. Nastąpi to zapewne we wrześniu tego roku. Wtedy zostanie wydana publiczna aktualizacja. Wcześniej chętni użytkownicy iPhone’ów będą mogli brać udział w oficjalnym programie pilotażowym. Dziś dostęp do bety zostanie oddany w ręce deweloperów.

Przeczytaj także: Najciekawsze wskazówki dla słuchawek AirPods

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij